*

Zoeken
  Zoeken met  
20.3 °C
NW 3
 
files 65
73 km.
euro95
diesel
1,801
1,469
 
 
di 18 aug 2009, 14:25

EU investeert in nieuwe generatie mobiel internet

BRUSSEL -  De EU investeert 18 miljoen euro in onderzoek naar de volgende generatie mobiel internet. Nieuwe technologie moet het mobiele internet tot honderd keer sneller maken dan de huidige zogeheten 3G-netwerken, meldde de Europese Commissie dinsdag.

De nieuwe draadloze techniek Long Term Evolution Advanced maakt mobiel internet mogelijk tot 1 gigabit per seconde. Gebruikers kunnen dan mobiel kijken naar bijvoorbeeld High Definition-tv of video op verzoek.

In september begint de Europese Commissie onderhandelingen over de proefprojecten. Die projecten beginnen naar verwachting in januari 2010.

De Europese Unie is al de grondlegger van de huidige gsm-standaard. Dat was te danken aan nauwe Europese samenwerking tussen bedrijven, onderzoekers en toezichthouders. De EU-landen besloten al in 1987 een MHz-band vrij te maken voor gsm-diensten.


Weekendabonnement
Het EK-abonnement, 6 weken € 20,-!

Columnisten

columnist
Technisch productspecialist van BelCompany beantwoordt vragen over mobiele telefonie en tablets
De nieuwe iPad ondersteunt Dual-Cell HSDPA, werkt dat ook in Nederland?
Nee, geen enkele operator ondersteunt dit (nog).
columnist
Werkt in de UPC Winkel. Staat daar klanten te woord en beantwoordt vragen over digitale tv.
Wat is CI+? En wat is het verschil met een apart kastje voor DTV?
CI+ is een kaart ter grootte van een pinpas en kan gezien worden als een alternatief voor decoders. De...
Meer Columnisten