*

Zoeken
  Zoeken met  
20.3 °C
NW 3
 
files 69
84 km.
euro95
diesel
1,801
1,469
 
 
di 15 sep 2009, 14:58

Robotclown helpt ouderen bewegen

door onze redactie
AMSTERDAM -  Voor ieder probleem is in Japan wel een robot te vinden. Zo ook voor ouderen die moeite hebben met bewegen. De schattige robot Taizo moet hen namelijk helpen met de ochtendgymnastiek.

Taizo heeft 26 gewrichtspunten en kan 30 oefeningen voordoen. Hij ziet er zo koddig uit om de ouderen - die niet gewend zijn om met robots om te gaan - gerust te stellen.

Het robotje is ongeveer 70cm hoog, weegt 15kg en kan met een volle batterij twee uur lang oefeningen uitvoeren. Ook heeft hij een eigen stoel om zijn evenwicht mee te bewaren. Voor 800.000 yen (ongeveer 6.000 euro) gaat Taizo vanaf volgend jaar over de toonbank.


Weekendabonnement
Het EK-abonnement, 6 weken € 20,-!

Columnisten

columnist
Technisch productspecialist van BelCompany beantwoordt vragen over mobiele telefonie en tablets
De nieuwe iPad ondersteunt Dual-Cell HSDPA, werkt dat ook in Nederland?
Nee, geen enkele operator ondersteunt dit (nog).
columnist
Werkt in de UPC Winkel. Staat daar klanten te woord en beantwoordt vragen over digitale tv.
Wat is CI+? En wat is het verschil met een apart kastje voor DTV?
CI+ is een kaart ter grootte van een pinpas en kan gezien worden als een alternatief voor decoders. De...
Meer Columnisten