*

Zoeken
  Zoeken met  
20.3 °C
NW 3
 
files 69
84 km.
euro95
diesel
1,801
1,469
 
 
wo 16 sep 2009, 10:21

Parijs pakt internetpiraten keihard aan

Van onze correspondent
AMSTERDAM -  De Franse Tweede Kamer is vastberaden illegaal downloaden keihard aan te pakken. Gisteren stemde het parlement in met een herziene versie van de downloadwet. Fransen die illegaal muziek of films downloaden, kunnen een jaar lang van het internet worden afgesloten.

Een beruchte anti-piraterijadvocaat heeft zelf een boete van de rechter gekregen. Een beruchte anti-piraterijadvocaat heeft zelf een boete van de rechter gekregen. Foto: AFP
Daarbovenop komt een boete van ?1500 die zelfs tot ?300.000 kan oplopen indien het materiaal wordt doorverkocht. Overtreders worden niet onmiddellijk afgesloten. De internetgebruiker krijgt eerst een waarschuwing. Een eerdere versie van de wet werd vlak voor de zomer aangenomen. Aanvankelijk was het de bedoeling dat een speciaal daarvoor op te richten instantie overtreders zou afsluiten. Nu is bepaald dat daar een rechter aan te pas moet komen. Frankrijk spant volgens het ministerie van Cultuur de kroon wat betreft illegaal downloaden. Jaarlijks zouden een miljard films en liedjes gratis worden binnengehaald.
Weekendabonnement
Het EK-abonnement, 6 weken € 20,-!

Columnisten

columnist
Technisch productspecialist van BelCompany beantwoordt vragen over mobiele telefonie en tablets
De nieuwe iPad ondersteunt Dual-Cell HSDPA, werkt dat ook in Nederland?
Nee, geen enkele operator ondersteunt dit (nog).
columnist
Werkt in de UPC Winkel. Staat daar klanten te woord en beantwoordt vragen over digitale tv.
Wat is CI+? En wat is het verschil met een apart kastje voor DTV?
CI+ is een kaart ter grootte van een pinpas en kan gezien worden als een alternatief voor decoders. De...
Meer Columnisten