*

Zoeken
  Zoeken met  
21.4 °C
NW 3
 
files 70
90 km.
euro95
diesel
1,801
1,469
 
 
wo 07 okt 2009, 12:49

VoIP over 3G voor iPhone op komst

door onze redactie
AMSTERDAM -  De Amerikaanse telecomgigant AT&T heeft aan iPhone-producent Apple laten weten dat haar 3G-datanetwerk klaar is om Voice-over-IP (VoIP)-applicaties te bedienen. Dat zou betekenen dat applicaties als Skype straks ook werken als er geen WiFi-verbinding is.

Dit heeft ook invloed op deze applicaties buiten de Verenigde Staten, omdat AT&T veel invloed heeft op wat voor applicaties worden goedgekeurd voor de App Store van de iPhone. Zo mocht Skype lange tijd geen 3G-functionaliteit in hun applicatie bouwen omdat het netwerk van AT&T dit zogezegd niet aankon. Daardoor konden Europese gebruikers ook geen 3G-versie van Skype gebruiken.

Dat limiet is nu opgeheven en ontwikkelaars kunnen nu wel gebruik maken van het mobiele datanetwerk. Naar alle waarschijnlijkheid heeft dit ook invloed op de applicaties die in Nederland beschikbaar, zoals dus Skype.

Critici vermoeden dat AT&T niet zozeer klaar is voor VoIP, alswel dat het de hete adem van de Amerikaanse versie van de OPTA - de Federal Communications Commission (FCC) - in de nek voelt. Deze pleitte onlangs voor netneutraliteit op mobiele datanetwerken. Hiermee wordt bedoeld dat aanbieders van internetconnecties niet mogen bepalen welke data wel en niet over het netwerk mag worden vervoerd.


Weekendabonnement
Het EK-abonnement, 6 weken € 20,-!

Columnisten

columnist
Technisch productspecialist van BelCompany beantwoordt vragen over mobiele telefonie en tablets
De nieuwe iPad ondersteunt Dual-Cell HSDPA, werkt dat ook in Nederland?
Nee, geen enkele operator ondersteunt dit (nog).
columnist
Werkt in de UPC Winkel. Staat daar klanten te woord en beantwoordt vragen over digitale tv.
Wat is CI+? En wat is het verschil met een apart kastje voor DTV?
CI+ is een kaart ter grootte van een pinpas en kan gezien worden als een alternatief voor decoders. De...
Meer Columnisten