*

Zoeken
  Zoeken met  
21.4 °C
NW 3
 
files 78
108 km.
euro95
diesel
1,801
1,469
 
 
wo 18 nov 2009, 13:22

Nederland bijna koploper met snel internet

BRUSSEL -  Na Denemarken is Nederland in de Europese Unie (EU) het land met het hoogste aantal inwoners met een breedbandinternetaansluiting. In Nederland heeft 36,2 procent van de bevolking zo'n aansluiting. In Denemarken is dat 37,3 procent. Dat blijkt uit een woensdag gepresenteerd verslag van de Europese Commissie, dat woensdag is gepresenteerd.

Het aantal internetaansluitingen in de hele EU is het afgelopen jaar verder gestegen. In juli 2009 had 24 procent van de EU-bevolking een internetaansluiting. Een jaar eerder lag dit percentage nog op 21,6.

Steeds meer inwoners van de EU hebben bovendien een snelle aansluiting. Ondanks een somber economische klimaat is het aantal breedbandlijnen in de unie tussen juli 2008 en juli 2009 met gemiddeld 10,7 procent gestegen tot 120 miljoen miljoen vaste breedbandlijnen voor de hele EU. Ook het aantal mensen met een aansluiting op mobiel breedbandinternet neemt snel toe. Inmiddels beschikken 4,2 EU-inwoners op de honderd over zo'n aansluiting.

De gemiddelde snelheid van alle breedbandaansluitingen wordt ook steeds sneller. 80 procent van alle breedbandaansluitingen in Europa heeft inmiddels een snelheid van 2 megabits per seconde of meer.


Weekendabonnement
Het EK-abonnement, 6 weken € 20,-!

Columnisten

columnist
Technisch productspecialist van BelCompany beantwoordt vragen over mobiele telefonie en tablets
De nieuwe iPad ondersteunt Dual-Cell HSDPA, werkt dat ook in Nederland?
Nee, geen enkele operator ondersteunt dit (nog).
columnist
Werkt in de UPC Winkel. Staat daar klanten te woord en beantwoordt vragen over digitale tv.
Wat is CI+? En wat is het verschil met een apart kastje voor DTV?
CI+ is een kaart ter grootte van een pinpas en kan gezien worden als een alternatief voor decoders. De...
Meer Columnisten