*

Zoeken
  Zoeken met  
 
-2 °C
NO 2
 
files 219
372 km.
euro95
diesel
1,768
1,476
 
 

Columnisten

columnist
Technisch productspecialist van BelCompany beantwoordt vragen over mobiele telefonie en tablets
Welke mobiel internet abonnement is het beste voor een tablet?
Als je de tablet meestal ergens gebruikt waar je toegang hebt tot WiFi en af en toe eens onderweg, dan is...
columnist
Werkt in de UPC Winkel. Staat daar klanten te woord en beantwoordt vragen over digitale tv.
Wat is CI+? En wat is het verschil met een apart kastje voor DTV?
CI+ is een kaart ter grootte van een pinpas en kan gezien worden als een alternatief voor decoders. De...
Meer Columnisten
 
do 26 nov 2009, 14:47

Mininova haalt illegale links offline

door onze redactie
AMSTERDAM -  Downloadsite Mininova.org haalt vandaag alle links naar illegaal downloadbare media zoals tv-series, films of muziek van haar site. Deze beslissing komt nadat de site in augustus de rechtszaak tegenover auteursrechtenorganisatie Brein heeft verloren.

De rechter oordeelde dat de beheerders van Mininova verantwoordelijk zijn voor wat er op de site te vinden is en dat de links naar downloadbare video, audio en software verwijderd moesten worden. De beheerders werden echter niet schuldig bevonden van het zelf inbreuk maken op auteursrecht.

"We hebben een paar filtersystemen de laatste paar maanden uitgeprobeerd, maar we vonden er geen die fatsoenlijk te implementeren was en 100 procent werkte. Daarom hebben we besloten dat onze enige optie is om Mininova vanaf nu te limiteren tot Content Distribution-torrents," aldus de beheerders op het officiële Mininova-blog.

Via het Content Distribution-systeem worden op een legale manier via de site media verspreid. Hiervoor heeft de eigenaar van het auteursrecht toestemming gegeven.

Een miljoen torrents

Brein bestrijdt al jaren piraterij op internet. Volgens de stichting behoorde Mininova tot de topsites waar illegaal materiaal was te vinden. Maandelijks trok de site vijftig miljoen unieke bezoekers, die konden kiezen uit meer dan een miljoen torrentlinks.

Brein heeft eerder dit jaar ook een zaak tegen de Zweedse downloadsite The Pirate Bay gewonnen. De stichting verwacht dat deze site begin volgend jaar is opgeschoond. In Zweden zijn de beheerders van The Pirate Bay veroordeeld tot een gevangenisstraf van een jaar, omdat zij zouden hebben meegewerkt aan piraterij.


Weekendabonnement
Weekendabonnement?
Met bloemen geef je gevoel. Geef mee en win!