*

Zoeken
  Zoeken met  
21.4 °C
NW 3
 
files 72
106 km.
euro95
diesel
1,801
1,469
 
 
ma 14 dec 2009, 15:45

Japanse winkel verkoopt nep-mensen

door onze redactie
AMSTERDAM -  Het Japanse warenhuis Sogo & Seibu heeft een wel heel aparte aanbieding deze kerst: voor slechts zo'n 150.000 euro kunnen geïnteresseerden een eigen robot aanpassen en kopen.

Het bedrijf biedt momenteel twee verschillende modellen aan, maar zegt ook compleet aanpasbare robots te kunnen leveren. Om dit mogelijk te maken moet er echter wel voldoende vraag naar zijn.

De 'actroid' - zoals de winkel de robot noemt - kan niet lopen, maar kan wel haar bovenlijf bewegen. Ook kan ze praten, mits de eigenaar eerst enkele zinnen inspreekt. De robots zijn nieuwe versies van de HRP-4C-androïde, die beter bekend staat als de robot die ooit in een bruidsjurk de catwalk af liep.

Sogo & Seibu verkopen de robots ter promotie van hun kerstaanbiedingen. Het is in hoofdstad Tokio al jaren traditie bij de grote warenhuizen om elkaar af te troeven met steeds gekkere stunts.


Weekendabonnement
Het EK-abonnement, 6 weken € 20,-!

Columnisten

columnist
Technisch productspecialist van BelCompany beantwoordt vragen over mobiele telefonie en tablets
De nieuwe iPad ondersteunt Dual-Cell HSDPA, werkt dat ook in Nederland?
Nee, geen enkele operator ondersteunt dit (nog).
columnist
Werkt in de UPC Winkel. Staat daar klanten te woord en beantwoordt vragen over digitale tv.
Wat is CI+? En wat is het verschil met een apart kastje voor DTV?
CI+ is een kaart ter grootte van een pinpas en kan gezien worden als een alternatief voor decoders. De...
Meer Columnisten