*

Zoeken
  Zoeken met  
 
-6 °C
O 2
 
files 10
6 km.
euro95
diesel
1,772
1,476
 
 

Columnisten

columnist
Technisch productspecialist van BelCompany beantwoordt vragen over mobiele telefonie en tablets
Is er ook prepaid mobiel internet voor tablets?
Ja, wil je af en toe gebruik maken van mobiel internet dan is prepaid de beste oplossing.
columnist
Werkt in de UPC Winkel. Staat daar klanten te woord en beantwoordt vragen over digitale tv.
Wat is CI+? En wat is het verschil met een apart kastje voor DTV?
CI+ is een kaart ter grootte van een pinpas en kan gezien worden als een alternatief voor decoders. De...
Meer Columnisten
 
di 15 dec 2009, 16:22

Australië gaat internet toch filteren

door onze redactie
AMSTERDAM -  Australische internetproviders moeten vanaf volgend jaar verplicht content gaan filteren. Internetters wordt de toegang tot websites met zogenoemd geweigerd materiaal ontzegd. Welk materiaal hier onder valt bepaalt een onafhankelijk classificatieorgaan.

Uit een zeven maanden durende test in samenwerking met internetproviders zou gebleken zijn dat de technologie achter het filter 100 procent effectief is. Toch is er volop kritiek op het beleid van de regering.

”Succesvolle technologie hoeft geen succesvol beleid te zijn”, laat een woordvoerder van de online vrijheidsbeweging Electronic Frontiers Australia aan de BBC weten. ”We moeten nog een zinnige uitleg horen over waar dit beleid voor is, wie het helpt en waarom het het waard is om er zoveel geld van belastingbetalers aan te spenderen.”

De Australische minister van Communicatie, Stephen Conroy, is er van overtuigd met een combinatie van aanvullende bronnen voor educatie en kennis, verplichte filtering van geweigerd materiaal en optionele filtering op provider niveau een balans te hebben gevonden tussen veiligheid voor families en de voordelen van de digitale revolutie.

De filterwet zal in augustus 2010 geïntroduceerd worden in het parlement en het zal ongeveer een jaar duren voor deze volledig geïmplementeerd is.


Weekendabonnement
Weekendabonnement?
Met bloemen geef je gevoel. Geef mee en win!