*

Zoeken
  Zoeken met  
21.4 °C
NW 3
 
files 79
107 km.
euro95
diesel
1,801
1,469
 
 
di 29 dec 2009, 10:31

Kolibrierobot van 1,5 miljoen euro

door onze redactie
AMSTERDAM -  Een nieuwe, extreem kleine robot moet reddingsmedewerkers gaan helpen bij het zoeken naar overlevenden bij rampen. Het design van het apparaatje is gebaseerd op de kolibrie.

Foto: AFP

Het robotje, dat slechts 2,6 gram weegt, is ontwikkeld door de Japanse professor Hiroshi Ryu van de universiteit van Chiba. De vleugels van het apparaat kunnen 30 keer per seconde op en neer bewegen, waardoor het bijna stil in de lucht kan hangen als een kolibrie. Dat is nog niet helemaal mogelijk, maar Ryu stelt al wel dat het stabieler kan rondvliegen dan een helikopter.

Het besturen van de robot gebeurt via een infraroodverbinding. De ontwikkeling heeft ongeveer 200 miljoen yen (circa 1,5 miljoen euro) gekost, maar de makers zien talloze toepassingen: "Het kan mensen vinden die ergens vast zitten, of het kan criminelen opsporen, maar het kan ook ingezet worden als verkenningsvoertuig op Mars," aldus Hiroshi Lui, één van Ryu's mede-onderzoekers.


Weekendabonnement
Het EK-abonnement, 6 weken € 20,-!

Columnisten

columnist
Technisch productspecialist van BelCompany beantwoordt vragen over mobiele telefonie en tablets
De nieuwe iPad ondersteunt Dual-Cell HSDPA, werkt dat ook in Nederland?
Nee, geen enkele operator ondersteunt dit (nog).
columnist
Werkt in de UPC Winkel. Staat daar klanten te woord en beantwoordt vragen over digitale tv.
Wat is CI+? En wat is het verschil met een apart kastje voor DTV?
CI+ is een kaart ter grootte van een pinpas en kan gezien worden als een alternatief voor decoders. De...
Meer Columnisten