*

Zoeken
  Zoeken met  
 
-6 °C
O 2
 
files 10
6 km.
euro95
diesel
1,772
1,476
 
 

Columnisten

columnist
Technisch productspecialist van BelCompany beantwoordt vragen over mobiele telefonie en tablets
Is er ook prepaid mobiel internet voor tablets?
Ja, wil je af en toe gebruik maken van mobiel internet dan is prepaid de beste oplossing.
columnist
Werkt in de UPC Winkel. Staat daar klanten te woord en beantwoordt vragen over digitale tv.
Wat is CI+? En wat is het verschil met een apart kastje voor DTV?
CI+ is een kaart ter grootte van een pinpas en kan gezien worden als een alternatief voor decoders. De...
Meer Columnisten
 
do 07 jan 2010, 09:16

Twitterberichten uit muurvaste files

RIJSWIJK -  Veel automobilisten die woensdagavond getroffen zijn door het verkeersinfarct bij Amsterdam, delen hun frustratie met leden van de berichtensite Twitter. „Laten we de Elfstedentocht verplaatsen naar de ring van Amsterdam”, aldus een Twitteraar.

Foto: ANP

„1100 meter in 1 uur en 43 minuten. Dit schiet lekker op zo. Nog 23 km te gaan”, meldt een automobilist vanaf de A10. „Mijn vader is al 4,5 uur onderweg met de auto van Amsterdam naar Haarlem. Best zielig!”, schrijft een dochter vol medeleven. Andere mensen steken de filerijdende Twitteraars een hart onder de riem: „Er zijn geruchten dat ze zo langskomen met koffie en broodjes voor de nacht. Succes iedereen!“

Twitter geeft ook een inkijkje in de activiteiten van de filerijder. Zo schrijft iemand dat hij „fijn telefonisch vergadert met collega die in auto muurvast zit op de ring Amsterdam”. Een ander is meer bezig met wat er buiten zijn auto gebeurt: „Staat een man te zeiken op de A10, jammer dat ik te snel ga om een foto te maken”.

Maar hoe langzaam het verkeer ook vooruitkomt, in de loop van de avond levert het zoekbevel 'A10' op Twitter ook positieve resultaten op. „Gearriveerd!! A10 leek wel een ijsbaan!” en „Yes! Van de A10 af”.

De ANWB hield op verschillende manieren automobilisten op de hoogte van het verkeersinfarct. Ook via Twitter. In een mum van tijd zag de verkeersdienst het aantal Twittervolgers zienderogen toenemen „Meer dan honderd nieuwe volgers erbij in een paar uur tijd. Wij snappen wel waarom. Welkom allemaal! Het is hier niet elke dag zo druk ;).”


Weekendabonnement
Weekendabonnement?
Met bloemen geef je gevoel. Geef mee en win!