*

Zoeken
  Zoeken met  
21.4 °C
NW 3
 
files 79
107 km.
euro95
diesel
1,801
1,469
 
 
wo 13 jan 2010, 07:55

Google dreigt met terugtrekking uit China

SAN FRANCISCO -  Het Amerikaanse internetbedrijf Google dreigt zich terug te trekken uit het communistische China. Google is niet meer bereid censuur toe te passen op de resultaten van zijn zoekmachine.

Foto: REUTERS
Foto: AFP

Google maakte dat dinsdag bekend na de ontdekking van „uiterst geavanceerde” computeraanvallen op mailprogramma's van Chinese activisten voor de mensenrechten. Zeker twintig andere grote westerse bedrijven zouden medio december eveneens het doelwit van hackers zijn geweest.

Google overweegt zijn website google.cn en zijn kantoren in China te sluiten. Het bedrijf wil de komende weken overleg voeren met de Chinese autoriteiten. Google had voor de bekendmaking contact met het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken.

Minister Hillary Clinton van Buitenlandse Zaken heeft een verklaring geëist van de Chinese regering over de aanvallen op de mailprogramma's. Het bewind in Peking liet weten dat het nog onduidelijk is of Google zich daadwerkelijk zal terugtrekken uit China en dat het verdere berichtgeving wil afwachten.

Chinese internetactivisten reageerden positief op de aankondiging van Google. Voor de ingang van het hoofdkwartier van het bedrijf in Peking zijn bloemen neergelegd. De activisten verwachten echter niet dat de staat het internetbeleid zal aanpassen. Ze geven aan dat veel Chinezen de lokale zoekmachine Baidu gebruiken en niet geïnteresseerd zijn in Google.


Weekendabonnement
Het EK-abonnement, 6 weken € 20,-!

Columnisten

columnist
Technisch productspecialist van BelCompany beantwoordt vragen over mobiele telefonie en tablets
De nieuwe iPad ondersteunt Dual-Cell HSDPA, werkt dat ook in Nederland?
Nee, geen enkele operator ondersteunt dit (nog).
columnist
Werkt in de UPC Winkel. Staat daar klanten te woord en beantwoordt vragen over digitale tv.
Wat is CI+? En wat is het verschil met een apart kastje voor DTV?
CI+ is een kaart ter grootte van een pinpas en kan gezien worden als een alternatief voor decoders. De...
Meer Columnisten