Het geld is bedoeld voor de uitrol van het glasvezelnetwerk in het land. In dichtbevolkte gebieden zoals Parijs ligt vaak al glasvezel, maar het platteland blijft achter. Normaal breedband internet is wel goed beschikbaar in het hele land, schrijft de Wall Street Journal.
“We staan aan het begin van een nieuwe periode van snel internet en glasvezelnetwerken,” zei premier Fillon. “Toch hebben 500,000 Fransen helemaal geen snel internet. Dat is onacceptabel.”
11 procent van de Fransen zijn momenteel aangesloten op glasvezel, maar slechts weinigen van hen maken er ook echt gebruik van. Desalniettemin hoopt de Franse regering dat de investering telecomoperators ertoe beweegt ook meer geld in glasvezel te steken.
Voor de meest afgelegen gebieden in Frankrijk moeten volgens Fillon internetverbindingen via satelliet opgezet worden. Verder riep hij op tot de invoering van een budgetabonnement van rond de twintig euro voor gezinnen met lage inkomens. Zij betalen nu rond de dertig euro per maand voor breedband internet.
© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer