*

Zoeken
  Zoeken met  
 
-6 °C
O 2
 
files 10
51 km.
euro95
diesel
1,761
1,465
 
 

Columnisten

columnist
Technisch productspecialist van BelCompany beantwoordt vragen over mobiele telefonie en tablets
Wat kosten apps?
Veel apps zijn gratis, andere zijn betaald.
columnist
Werkt in de UPC Winkel. Staat daar klanten te woord en beantwoordt vragen over digitale tv.
Wat is CI+? En wat is het verschil met een apart kastje voor DTV?
CI+ is een kaart ter grootte van een pinpas en kan gezien worden als een alternatief voor decoders. De...
Meer Columnisten
 
di 09 mrt 2010, 11:59

Sony lanceert eerste 3D tv’s in juni

door onze redactie
AMSTERDAM -  Sony heeft aangekondigd in juni haar eerste 3D tv’s op de markt te brengen. Japan krijgt 10 juni de primeur, overzeese markten volgen snel daarna.

Foto: REUTERS

De fabrikant van platte Bravia tv’s hoopt dat 3D modellen binnen een jaar goed zijn voor tien procent van de ruim 25 miljoen LCD tv’s die het volgend jaar hoopt te verkopen. Sony baas Howard Stringer verwacht veel van de overstap naar 3D omdat het diverse bedrijfsonderdelen een oppepper kan geven zoals tv’s, digitale camera’s, blu-ray dvd spelers en videogames.

Samsung, de grootste aanbieder van LCD tv’s, is vorige maand begonnen met het aanbieden van 3D tv’s in Zuid-Korea en verwacht de apparaten nog deze maand wereldwijd te zullen lanceren. De Koreaanse fabrikant hoopt dit jaar minstens 2 miljoen 3D tv’s te verkopen.

Sony dat met LG in gevecht is om de tweede plaats op de markt voor LCD tv’s, kan volgens analisten wel eens een geduchte concurrent voor Samsung worden op de markt voor 3D tv’s. Sony heeft een leidende positie in de gamesindustrie en verwacht wordt dat gamers als eerste overgaan tot de koop van 3D tv’s. De maker van de PlayStation 3 is dan ook van plan om gelijktijdig met de lancering van haar 3D tv’s 3D gamesoftware uit te brengen.

Panasonic, de nummer 4 tv-fabrikant, maakte eerder bekend deze week in samenwerking met de Amerikaanse retailer Best Buy haar eerste 3D tv’s op de markt te brengen.

Hoewel tv-fabrikanten ervan overtuigd lijken dat de introductie van 3D tv’s de markt dezelfde stimulans zal geven als kleurentelevisies destijds deden als vervanging van zwart wit tv’s, deelt niet iedereen deze mening. Zo wijzen analisten erop dat veel consumenten net een nieuwe HD platte tv hebben aangeschaft, dus niet snel op zoek gaan naar een nieuwe tv. Bovendien ligt de prijs van 3D tv’s een stuk hoger. Naar verwachting krijgt een 46-inch 3D tv van Sony een prijskaartje mee van 350.000 yen (circa €2900), inclusief twee 3D brilletjes. Een 46-inch HD LCD tv zonder 3D van Sony gaat voor zo’n €1200 over de toonbank.


Weekendabonnement
Weekendabonnement?
Met bloemen geef je gevoel. Geef mee en win!