De abonnees konden cijfers geven in diverse categorieën waaronder telefonische wachttijd, probleemoplossing, de telefonische helpdesk medewerkers en de online ondersteuning.
Apple is de grote winnaar in de ranglijst en laat zijn concurrenten op grote achterstand. Zo scoorde Apple bij de desktop pc’s 87 punten, terwijl de nummer 2 in die categorie, Dell, maar liefst 32 punten minder scoorde en genoegen moet nemen met 55 punten. HP Compaq (53) en Acer/Gateway/eMachines (39) scoren nog lager.
Onder de laptopfabrikanten scoorde Apple 86 van de 100 punten en dat is 23 punten boven de nummer 2, Lenovo, met 63 punten. Gevolgd door Toshiba (60), Dell (56), HP/Compaq (53) en Acer/Gateway/eMachines (39).
© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer