*

Zoeken
  Zoeken met  
 
7 °C
W 3
 
files 208
261 km.
euro95
diesel
1,801
1,499
 
 

Columnisten

columnist
Technisch productspecialist van BelCompany beantwoordt vragen over mobiele telefonie en tablets
Hoe kan ik mijn foto’s en video’s op mijn televisie vertonen?
Veel tablets hebben een HDMI aansluiting. Via een geschikte kabel kun je deze dan met een HD televisie...
columnist
Werkt in de UPC Winkel. Staat daar klanten te woord en beantwoordt vragen over digitale tv.
Wat is CI+? En wat is het verschil met een apart kastje voor DTV?
CI+ is een kaart ter grootte van een pinpas en kan gezien worden als een alternatief voor decoders. De...
Meer Columnisten
 
do 27 mei 2010, 14:01

Foxconn zelfmoordenaars krijgen tien jaar salaris

door onze redactie
AMSTERDAM -  De golf van zelfmoorden bij de Chinese Foxconn fabriek, dat onder andere iPhones produceert, is mogelijk te verklaren door het hoge bedrag dat de nabestaanden krijgen. Een werknemer die zelfmoord pleegt, geeft zijn familie daarmee recht op een groot compensatiebedrag, dat gelijk staat aan tien jaar salaris.

Het basissalaris in de fabriek bedraagt 900 Yuan, minder dan 110 euro per maand. Foxconn betaalt 110.000 Yuan compensatie (meer dan 13.000 euro, wat neerkomt op ongeveer tien jaar salaris) aan de nabestaanden van elke werknemer die zelfmoord pleegt. Dat meldt een correspondent van de Engelse krant The Telegraph.

De directeur van de fabriek, Guo Tai-ming, heeft tijdens een persconferentie beloofd de salarissen met twintig procent te verhogen. Ook is er een brief uitgelekt die naar alle werknemers is verspreid. In de brief werden de werknemers gevraagd te stoppen met zichzelf kwaad te doen. Doen ze dit wel, dan krijgt de familie slechts de minimumcompensatie. Dit is waarschijnlijk een zeer laag bedrag, omdat een zelfmoord geen werkgerelateerd ongeluk is.


Weekendabonnement
Weekendabonnement?

Loading flash