*

Zoeken
  Zoeken met  
 
-3 °C
NO 2
 
files 5
9 km.
euro95
diesel
1,768
1,476
 
 

Columnisten

columnist
Technisch productspecialist van BelCompany beantwoordt vragen over mobiele telefonie en tablets
Welke mobiel internet abonnement is het beste voor een tablet?
Als je de tablet meestal ergens gebruikt waar je toegang hebt tot WiFi en af en toe eens onderweg, dan is...
columnist
Werkt in de UPC Winkel. Staat daar klanten te woord en beantwoordt vragen over digitale tv.
Wat is CI+? En wat is het verschil met een apart kastje voor DTV?
CI+ is een kaart ter grootte van een pinpas en kan gezien worden als een alternatief voor decoders. De...
Meer Columnisten
 
do 22 jul 2010, 10:11

Online: kabel-tv vóór sinterklaas op de buis

door Edwin van der Schoot
AMSTERDAM -  Concurrentie op de kabel neemt serieuze vormen aan. De directie van internet- en telefonieaanbieder Online maakt haast met de introductie van kabeltelevisie. Ook wil het gaten schieten in de "veel te hoge prijzen van bestaande aanbieders".

Online, het voormalige Orange, meent dat het aanbieden van tv-internet-telefonie in één pakket cruciaal is voor de toekomst van een modern telecombedrijf. Directeur Maarten Stramrood: "De markt voor mobiele en vaste telefonie is verzadigd. En internet is overal hetzelfde, er is geen onderscheid meer mee te maken. Televisie is hét wapen waar de slag om de klant nu mee beslist wordt."

Deskundigen zijn het met Stramrood eens. Marktkenner Ben Woldring, die drie-in-éénpakketten op prijs en inhoud vergelijkt via de website Totaalwijzer.nl: "In het eerste kwartaal van 2010 steeg het aantal bezoekers dat drie-in-éénpakketten met elkaar vergeleek met 30%. Vergeleken consumenten vroeger de prijzen van internet met elkaar, en werd dat later internet en bellen in één, nu is het internet, bellen én tv als drie-in-éénpakket wat ze willen."

In Nederland is het leeuwendeel (ruim 80%) van de kabel in bezit van twee partijen, UPC en Ziggo. Toezichthouder Opta verplichtte hen in 2008 die infrastructuur open te stellen voor derden, om zo de concurrentie te bevorderen. Volgens Online ging dat niet van harte: "Vooral onze advocaten zijn daar beter van geworden", aldus mededirectielid Bart Heinink.

Inmiddels is Online net als concurrent Tele2 in 'vergevorderde gesprekken' met zowel UPC en Ziggo om gebruik te mogen maken van hun kabel.

Enig struikelblok is de vergoeding die het bedrijf op de kabelmarkt moet betalen aan omroepen en tv-zenders wier programma's het door gaat geven. Dat is Online een doorn in het oog. In totaal moeten er afspraken gemaakt worden met 600 zendgemachtigden. Zelfs met de notoir moeilijke BBC lijkt dat vooralsnog te gaan lukken. Online wilde kabeleigenaren UPC en Ziggo echter dwingen hun contracten met zendgemachtigden te delen, maar de rechter stak daar recent een stokje voor. Dit blijft volgens het bedrijf dan ook de achilleshiel van de vrije kabel: "Stel dat wij geen overeenkomst kunnen sluiten met Kazachstan 1 en UPC en Ziggo wel. Dan mogen zij ons de toegang tot hun kabel ontzeggen."

Naast Online aast ook Tele2 op toetreding. Dat bedrijf denkt over enkele weken de eerste klanten te kunnen bedienen. Online, met momenteel 300.000 huishoudens als klant, verwacht ruim voor sinterklaas drie-in-éénpakketten in de markt te kunnen zetten.


Weekendabonnement
Weekendabonnement?
Met bloemen geef je gevoel. Geef mee en win!