*

Zoeken
  Zoeken met  
20.3 °C
NW 3
 
files 49
45 km.
euro95
diesel
1,801
1,469
 
 
do 27 jan 2011, 16:45

Brein haalt illegale sites neer in VS

HOOFDDORP -  De stichting Brein heeft afgelopen week in samenwerking met de Motion Picture Association of America (MPAA) twaalf illegale websites in de Verenigde Staten ontoegankelijk gemaakt. Dit maakte Brein, die opkomt voor de belangen van de entertainmentindustrie, donderdag bekend.

Stichting Brein directeur Tim Kuik. Stichting Brein directeur Tim Kuik. Foto: Matty van Wijnbergen

Eind vorig jaar haalde Brein via de hosting providers al 29 sites in de VS neer. Toen ging het om websites die links naar 'streams' publiceerden. Afgelopen week ging het om bittorrent sites die structureel links naar inbreukmakende bestanden plaatsten.

Eerder deze maand haalde Brein naar aanleiding van informatie van de MPAA 39 sites in Nederland uit de lucht. Die plaatsten eveneens links naar filmstreams. Vorig jaar zijn op sommatie van Brein in totaal 665 sites en servers ontoegankelijk gemaakt. Behalve in Nederland en de VS ging het om sites in Duitsland, Frankrijk, Engeland, Luxemburg, Denemarken, Canada, Litouwen, Hongarije, Oekraïne, Israël en Maleisië.

„Er komen wel nieuwe sites bij, maar wij halen die steeds sneller neer zodat ze niet groot kunnen groeien”, aldus Breindirecteur Tim Kuik. „Ons doel is de bereikbaarheid van illegale sites te belemmeren zodat internetters liever legale platforms gaan gebruiken.”


Weekendabonnement
Het EK-abonnement, 6 weken € 20,-!

Columnisten

columnist
Technisch productspecialist van BelCompany beantwoordt vragen over mobiele telefonie en tablets
De nieuwe iPad ondersteunt Dual-Cell HSDPA, werkt dat ook in Nederland?
Nee, geen enkele operator ondersteunt dit (nog).
columnist
Werkt in de UPC Winkel. Staat daar klanten te woord en beantwoordt vragen over digitale tv.
Wat is CI+? En wat is het verschil met een apart kastje voor DTV?
CI+ is een kaart ter grootte van een pinpas en kan gezien worden als een alternatief voor decoders. De...
Meer Columnisten