Zoeken
  Zoeken met  
10.2 °C
NW2
 
files 15
27 km.
euro95
diesel
1,795
1,454
 
 
wo 02 jul 2008, 13:55

Parkeergeld betalen per sms

onze redactie
AMSTERDAM - Automobilisten kunnen in Amsterdam per direct bij alle betaalde parkeerplaatsen betalen via een simpel sms-bericht. Het nieuwe betaalmiddel is ontstaan uit een samenwerking van de gemeente Amsterdam en het bedrijf SMSParking.

De bestuurder parkeert zijn auto en stuurt een sms met het zonenummer van de parkeerplaats en kenteken van de auto waarmee hij parkeert naar 4030. Het systeem bevestigt per sms dat het parkeren is begonnen. Parkeercontroleurs kunnen via het kenteken nagaan dat er voor het parkeren is betaald. Een apart parkeerticket in de auto leggen is dan ook niet nodig.



De bestuurder moet als hij wegrijdt echter niet vergeten opnieuw een sms te sturen. Hierin hoeft hij alleen de letter 'q' te vermelden om door te geven dat het parkeren is beëindigd. Het systeem bevestigt het einde van de parkeeractie per sms met informatie over de zone, met welke auto, tijd , datum en de prijs. De gebruiker betaalt per minuut.

Om gebruik te kunnen maken van SMSParking, moet de bestuurder zich eenmalig registeren op www.smsparking.nl. Vervolgens kan hij dan via sms de parkeeractie starten en stoppen. Het parkeergeld wordt achteraf door middel van een automatische incasso geïnd.


Inloggen bij Telegraaf.nl
Registreer?
Of login met
Ingelogd bij Telegraaf.nl