Zoeken
  Zoeken met  
19.2 °C
NW2
 
files 30
87 km.
euro95
diesel
1,799
1,453
 
 
vr 13 jul 2012, 10:51

Hacker Simpel op vrije voeten

ROTTERDAM - De 43-jarige man uit Ede die dinsdag werd aangehouden op verdenking van inbraak in het digitale klantenbestand van telecomaanbieder Simpel.nl, is donderdagavond op vrije voeten gesteld. Dat heeft het Openbaar Ministerie vrijdag bekendgemaakt.

De man heeft inmiddels een bekentenis afgelegd. Hij zegt dat hij uit nieuwsgierigheid de database met klantengegevens is binnengedrongen. Het onderzoek duurt voort, justitie beslist later of de man vervolgd zal worden.

De digitale inbraak kwam vorige week aan het licht. De man heeft toegang gehad tot een bestand met e-mailadressen van mensen die via een recente campagne klant zijn geworden van Simpel. Het gaat om een bestand van circa 12.000 klanten. Onderzocht wordt of gestolen gegevens in omloop zijn gebracht.