Zoeken
  Zoeken met  
ma 16 jul 2012, 15:53

Internetaanbieders maken echte snelheden bekend

door onze redactie
De grote internetproviders in Nederland hebben afgesproken om vanaf 1 januari 2013 realistische internetsnelheden aan klanten te melden. De afspraak is een initiatief van minister Verhagen van Economische Zaken.

Voor de werkelijke snelheden wordt gebruikgemaakt van onderzoek van TNO. Momenteel wordt nog de maximale snelheid van een verbinding vermeldt, maar dit wordt in de praktijk vrijwel nooit gehaald. De echte snelheid hang af van diverse factoren, zoals het tijdstip van de dag, de aansluiting en het netwerk van de provider.

KPN, Ziggo, UPC, Tele2, Solcon, CaiW, NLKabel, Concepts, Vodafone en T-Mobile doen mee met dit initiatief. Minister Verhagen wil de afspraak niet in een wet vastleggen, omdat eurocommisaris Neelie Kroes bezig is met regels voor de gehele Europese Unie.