Zoeken
  Zoeken met  
8.6 °C
NO3
 
files 25
65 km.
euro95
diesel
1,799
1,458
 
 
Foto: bittorrent.com
di 16 okt 2012, 13:31

‘P2P-gebruikers kopen meer muziek’

door onze redactie
Internetters die gratis muziek downloaden, kopen ook meer muziek dan mensen die geen gebruikmaken van P2P-netwerken. Dat blijkt uit een voorvertoning van een onderzoek van The American Assembly, onderdeel van Columbia University.

De conclusie van het onderzoek ‘Kopieercultuur in de VS en Duitsland’ luidt dan ook dat de grootste muziekpiraten het meeste geld uitgeven aan muziek. Daarnaast suggereren de onderzoekers dat als het uitgavepatroon de rekeneenheid is, P2P-gebruikers muziek hoger waarderen dan niet-gebruikers van uitwisselingsdiensten.

Jongeren hebben de grootste muziekcollecties. Amerikanen tussen de 18 en 19 jaar hebben meer dan 1000 nummers in hun bezit, bij 64-jarige is dit aantal gedaald tot 100. Jongeren hebben de nummers vaker verkregen zonder er voor te betalen dan ouderen. Overigens niet alleen door ze gratis te downloaden vanaf een uitwisselingsnetwerk. Het delen van muziek onder vrienden en familie, zowel door het rippen van cd’s als het uitwisselen van bestanden, komt volgens de onderzoekers net zo vaak voor als het gratis binnenhalen via P2P-netwerken. Alleen heeft dat de aandacht niet van de muziekindustrie.






Inloggen bij Telegraaf.nl
Registreer?
Of login met
Ingelogd bij Telegraaf.nl