*

Zoeken
  Zoeken met  
 
-3 °C
NO 2
 
files 6
8 km.
euro95
diesel
1,768
1,476
 
 
di 14 apr 2009, 09:49

Controversiële Irak-game mogelijk niet in Europa uit

door onze redactie
FRANKFURT -  De nu al controversiële game Six Days in Fallujah zal mogelijk niet in Europa uitkomen. Dat heeft uitgever Konami laten weten tijdens haar Gamer's Day-evenement vorige week in Frankfurt. De Europese tak van de uitgever is nog niet overtuigd van hoe smaakvol de veldslag in de game weergegeven wordt.

Het spel werd vorige week aangekondigd door het Amerikaanse onderdeel van Konami. In de game volgt de speler de belevenissen van een groep soldaten uit het Amerikaanse leger tijdens de poging om de stad te bevrijden uit handen van Iraakse opstandelingen. Het bleek uiteindelijk één van de bloedigste veldslagen van de Tweede Golfoorlog te zijn.

De makers van het spel, Atomic Games, zeggen een documentaire-achtige game te willen maken waardoor de speler meer inzicht krijgt in wat er allemaal tijdens de slag is gebeurd. Hiervoor hebben de ontwikkelaars gesproken met soldaten, maar ook met voormalig Iraakse opstandelingen die in de stad hebben gevochten.

In de Verenigde Staten is Six Days in Fallujah al erg controversieel. Enkele families van overleden militairen hebben hun ongenoeg in de media ge-uit. Daarentegen zijn er ook militairen die in de slag hebben meegevochten en juist vinden dat een spel als dit een goede ontwikkeling is die het publiek beter kan laten zien wat er precies plaatsvond in de stad.

Als reden voor twijfeling bij het uitbrengen van een dergelijke game in Europa gaf Konami op nog niet helemaal zeker te zijn van de manier waarop het geweld in het spel getoond wordt. Als antwoord op de vraag van een bij de Gamer's Day aanwezige journalist of het bedrijf bang was voor de reactie van de islamitische gemeenschap verwees de woordvoerder naar de eerder opgegeven reden.


Weekendabonnement
Weekendabonnement?
Met bloemen geef je gevoel. Geef mee en win!
Gerelateerde artikelen