*

Zoeken
  Zoeken met  
15.0 °C
N 2
 
files 12
17 km.
euro95
diesel
1,801
1,469
 
 
za 24 okt 2009, 09:05

Preview: Assassin’s Creed 2

door Rolf Venema
AMSTERDAM -  De eerste Assassin’s Creed zaaide veel verdeeldheid onder gamers. De game leverde een schitterende, levende spelwereld, maar het leek wel of de ontwikkelaar vergeten was om er een volwaardige game in te stoppen. Daar komt gelukkig met het tweede deel verandering in.

Het is moeilijk om iets te schrijven over Assassin’s Creed 2 zonder continu het eerste deel aan te halen. Deel twee probeert namelijk in alle opzichten het spel te zijn dat bij het origineel beloofd werd. Een enorme open wereld, een grijpend verhaal en veel voor de speler om te doen. En aan dat laatste schortte het vooral.

Levend

Uit de uitgebreide speelsessie die ondergetekende heeft gehad, blijkt dat dit probleem in ieder geval is verdwenen. Er is constant wat te doen en gelukkig zijn deze missies zeer verschillend. Daarbij komt dat ze nu echt bonusmissies zijn die verder niet (of in elk geval niet veel) met het hoofdverhaal te maken hebben. Dus zelfs als je er flauw van bent, is het geen probleem om ze over te slaan om je enkel op het verhaal te richten.

Het verhaal draait ditmaal om Ezio, de zoon van een Italiaanse edelman. Zijn familie heeft echter een verleden waarvan hij in het begin van de game niks weet. Dat verandert gelukkig snel, want na een uurtje of twee heeft Ezio al het moordenaarspakje van zijn voorvaderen aan.

De spelwereld in AC2 bestaat ditmaal uit diverse steden en gebieden uit het Italië van de renaissance, zoals Venetië en Florence. Deze voelen echt bevolkt en levend aan en natuurlijk is het ook weer mogelijk om als een malloot overal op te klimmen. En laten we duidelijk zijn: dat is heerlijk!

Villa

Het vechten werkt gelijkaardig aan hoe het er in het eerste deel aan toe ging. Door met een bepaald ritme op de aanvalknop te drukken voert Ezio verschillende combo’s uit. Ook is het mogelijk om vijanden vast te pakken en te gooien, wat bijzonder efficiënt is.

Nieuw is de villa. Relatief vroeg in het verhaal erft Ezio dit kleine dorpje, al is het dan nog een verlaten en verlopen groeperingen van afbrokkelende gebouwen. In de villa zijn ook winkels te vinden waar wapens, kleding of andere uitrustingen gekocht kunnen worden. Omdat je de eigenaar bent, krijg je hier uiteraard kortingen waar je in de steden naar kunt fluiten.

Elke 20 minuten kun je in de villa geld ophalen, dat wordt verdiend door meer inwoners aan te trekken. Dat kan weer gedaan worden door de boel op te knappen met verdiend geld. Naast deze voordelen werkt de villa ook als trofeeënkamer. Van elke belangrijke moord die je succesvol hebt afgerond, komt een schilderij in je woning te hangen. Ook zijn alle wapens en kleren hier uitgestald te vinden, zodat je makkelijk kan overschakelen naar iets anders.

Kritiek

Er valt eigenlijk nog veel meer te vertellen over Assassin’s Creed 2, maar we houden het eerst hier even bij. Het ziet er in ieder geval naar uit dat de makers de kritiek op het eerste deel ter harte hebben genomen en hebben geprobeerd om de goede dingen uit het origineel te halen en ze aan te vullen met verbeterde elementen. Dit is zeker één om naar uit te kijken.


Weekendabonnement
Het EK-abonnement, 6 weken € 20,-!