*

Zoeken
  Zoeken met  
17.2 °C
NNW 2
 
files 12
10 km.
euro95
diesel
1,801
1,469
 
 
wo 06 jan 2010, 12:50

Nintendo DS best verkopende spelcomputer

door onze redactie
AMSTERDAM -  Nintendo begint het nieuwe jaar goed. Het bedrijf maakt vandaag bekend dat er van de Nintendo DS in Europa inmiddels meer dan 40 miljoen exemplaren verkocht zijn. Ook de Nintendo Wii doet het niet slecht. Daarvan gingen er al meer dan 20 miljoen exemplaren over de toonbank.

Het gaat daarbij om alle verschillende Nintendo DS-modellen die sinds 11 maart 2005 verschenen zijn. Gezamenlijk hebben ze meer exemplaren verkocht dan elk andere spelcomputer. Het verkoopaantal werd in minder dan vijf jaar bereikt, waardoor de Nintendo DS-serie verantwoordelijk is voor de grootste groei in de Europese geschiedenis van videogamesystemen.

Maar niet alleen de consoles van Nintendo doen het goed. Van Wii Sports Resort zijn in de vijf maanden na de lancering, eind juli, ongeveer vijf miljoen exemplaren verkocht. New Super Mario Bros. Wii ging sinds november 2,5 miljoen keer over de toonbank. Daarnaast is 9,6 miljoen van de Europese Wii-gebruikers in het bezit van Wii Fit of het nieuwe Wii Fit Plus.


Weekendabonnement
Het EK-abonnement, 6 weken € 20,-!