Volgens de studie van de Denison University in Ohio is er geen sprake van achteruitgang van de lees- en schrijfvaardigheid in de eerste vier maanden na de komst van de console, maar van een verbetering is ook geen sprake. Terwijl kinderen die geen computerspelletjes speelden wel vooruitgingen.
Wat het effect van het bezit van een spelcomputer op de langere termijn is, toont het onderzoek niet aan. Volgens Richard Taylor, hoofd communicatie van de Entertainment Software Association, is de uitslag van het onderzoek geen verassing.
Taylor : “Is iemand verrast dat kinderen meer spelen met nieuwe videogames, speelgoed of fietsen, in vergelijking met ouder speelgoed?” Volgens hem is er geen reden voor paniek en gaat de nieuwigheid er vanzelf af.
© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer