Uit de Worldwide Mobile Phone Tracker van onderzoeksbureau IDC blijkt dat fabrikanten in het vierde kwartaal 325,3 miljoen units hebben verscheept. In hetzelfde kwartaal een jaar eerder waren dat er 292,4 miljoen. In totaal werden er in 2009 met 1,13 miljard units wel minder mobieltjes verscheept dan in 2008 (1,19 miljard).
De groei is vooral te danken aan de toenemende verkopen in Azië en de Verenigde Staten. Ook het groeiende aanbod aan smartphones en messaging apparaten heeft tot een hogere vraag geleid.
IDC verwacht dat de wereldwijde mobiele telefoonmarkt in 2010 aantrekt. ”In 2009 is de mobiele telefoniemarkt gekrompen door de economische teruggang. Maar in de loop van het jaar is de vraag naar mobieltjes weer toegenomen."
In West-Europa lieten LG Electronics en Samsung goeie cijfers zien door hun kracht in de traditionele telefoonmarkt, terwijl Apple, Nokia en Research in Motion de groei in de smartphonemarkt hoog hielden. Nokia blijft wereldwijd de grootste telefoonfabrikant, gevolgd door Samsung, LG, Sony Ericsson en Motorola.

© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer