Het onderzoek van Chetan Sharma Consulting voorspelt dat de applicatiemarkt de komende jaar uitgroeit naar $17,5 miljard ( €12,7 miljard). Het aantal downloads groeit volgens de onderzoekers van 7 miljard vorig jaar naar 50 miljard in 2012, wat neer komt op een jaarlijkse stijging van 92 procent.
Het onderzoek suggereert bovendien dat de dominantie van Apple wel eens bestreden kan worden. Apple’s App Store is momenteel de dominante speler, maar er is keuze te over waaronder van BlackBerry, Microsoft, Google, Nokia en Samsung.
Getjar oprichter Ilja Laurs benadrukt dat hij niet verwacht dat de App Store kopje onder zal gaan, maar wel dat de industrie zich in andere richtingen gaat ontwikkelen. Zo moet volgens het onderzoek vooral de invloed van feature telefoons op de app markt niet onderschat worden. Featurefoons zijn minder krachtig dan smartphones, maar kunnen wel applicaties van derden draaien.
© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer