*

Zoeken
  Zoeken met  
14.7 °C
N 2
 
files 10
15 km.
euro95
diesel
1,801
1,469
 
 
wo 08 feb 2012, 07:25

Slechte ijsnacht in Friesland

RIJSWIJK -  Rond de route van de Elfstedentocht heeft het in de nacht van dinsdag op woensdag licht tot matig gevroren. Op veel punten vroor het maximaal 3 tot 5 graden. „Mijn verwachting is dat je blij mag zijn als het ijs een halve centimeter is gegroeid”, zei een woordvoerder van weeronline.nl.

Slechte ijsnacht in Friesland met maximaal min 5

Stavoren Stavoren Foto: Jaring Rispens
Foto: Infografieken Nederland

Zo liep het kwik in Leeuwarden terug tot -4 graden celsius onder nul en in Stavoren vroor het maximaal 5,1 graden. In het zuiden van Friesland, waar het ijs over het algemeen slechter is , vroor het over het algemeen wel wat harder dan in het noorden.

De lichte tot matige vorst werd voornamelijk veroorzaakt door bewolking, waardoor het niet zo hard kan afkoelen. De komende nachten voorziet het weerinstituut geen bewolking, waardoor het weer harder gaat vriezen. De komende nachten is de vorst mogelijk weer streng, wat betekent dat het kwik daalt tot -10 graden celsius onder nul.

Ook in de nacht van zaterdag op zondag wordt strenge vorst verwacht. De verwachting blijft dat zondag de dooi inzet, maar volgens Telegraaf-weerman Frans Schrader wordt het dan maximaal plus één graad. De maandag erop wijzen de weermodellen op een temperatuur van twee a drie graden boven nul.


Weekendabonnement
Het EK-abonnement, 6 weken € 20,-!

SNELNIEUWS

Maandag 28 mei