*

Zoeken
  Zoeken met  
 
-5 °C
O 3
 
files 0
0 km.
euro95
diesel
1,772
1,476
 
 

Restaurants


Van nonnenklooster tot 'raw bar'
 

Van nonnenklooster tot 'raw bar'

Het resultaat mag er wezen. Van het schemerige pijpenlarestaurant is weinig over. In plaats daarvan een licht interieur dat doet denken aan de melkbar uit Stanley Kubricks cultfilm A Clockwork Orange. Witte plastic tafels en twee helverlichte bars die dienen als een soort brug naar de achtergelegen loungeruimte. We zijn op een historische plek in Amsterdam: het nieuwe restaurant Bridges onder leiding van boegbeeld Aurélien Poirot.

Wijnclub


Feestwijn
 

Feestwijn

Voor feestwijnen willen we doorgaans wat meer uittrekken dan de 2,80 die we gemiddeld het jaar door besteden aan een fles wijn. Maar het is nog steeds crisis, dus is een beetje matigheid wel zo gepast. Goed, we zouden het een beetje rustig houden. Dat moeten ook de supers hebben gedacht toen ze hun assortiment voor de feestdagen gingen samenstellen.

Kookboeken & Tools


<i>Het Fishes Kookboek</i>
 

Het Fishes Kookboek

Bart van Olphen trekt ten strijde tegen de overbevissing in de wereld en bezweert alleen maar daar op aarde te vissen waar rekening wordt gehouden met de visstand. "Als we daar niet voor zorgen, is er voor de volgende generatie geen vis meer", waarschuwt hij. Voor zijn eerste boek, boordevol recepten met duurzame vis, heeft de halve wereld rondgereisd. Samen met de Engelsman Tom Kine, die de rechterhand van Jamie Oliver is.
ma 24 nov 2008, 15:59

Designkaas

AMSTERDAM -  Een puur Hollandse smaak en een nog Hollandser smoel. Deze designkaasjes doen het in ieder geval leuk op een plankje bij de borrel of als geschenk.

Leuk op de kaasplank: echte Hollandse smaak met hippe oudHollandse look. Leuk op de kaasplank: echte Hollandse smaak met hippe oudHollandse look.

De designkaasjes, van echte boeren Goudse kaas, worden met de hand gemaakt bij De Jongenhoeve in Bergambacht, een klein plaatsje in de polder onder Gouda.

Ontwerpster is Marinde van Leeuwen, fooddesigner en consultant innovatie. Inspiratiebron was alles wat oer-Hollands is. 'Dus: polders, Delfts blauw, tulpen en gehaakte kleedjes. En dat vertaald naar een eigentijds design. In de toekomst wil DesignKAAS ook graag ‘limitededition’ collecties uitbrengen van bekende Hollandse ontwerpers, kunstenaars, dichters of fotografen.'

De kaasjes zullen het leuk doen op een kaasplankje, maar vormen ook een origineel lekkernijtje om weg te geven, bijvoorbeeld als relatiegeschenk. Voor bedrijven bestaat daarom de mogelijkheid kaas met een eigen bedrijfslogo of ontwerp te laten maken.

DesignKAAS zet zich in voor het behoud van het Hollandse landschap en het ambachtelijke bedrijf. 10% van de opbrengst gaat naar goede doelen op dit gebied, waaronder Natuurmonumenten.

Meer info: www.designkaas.nl


Weekendabonnement
Weekendabonnement?
Met bloemen geef je gevoel. Geef mee en win!