*

Zoeken
  Zoeken met  
14.7 °C
N 2
 
files 8
13 km.
euro95
diesel
1,801
1,469
 
 
vr 02 jan 2009, 05:30

Tea Bar geeft thee een nieuw gezicht

Champagne, ananas, lavendel…

Myrthe van der Wolf
AMSTERDAM -  De champagne en oliebollen zijn achter de kiezen, het nieuwe jaar is begonnen! En zoals altijd in januari liggen de gezondheidsplannen al te wachten om mee aan de slag te gaan. Het drinken van thee, een van oorsprong Chinese gewoonte, is daarbij onontkoombaar. Maar niet getreurd, morrend met een kop gezondheidsthee op de bank zitten, hoeft niet meer. Ga in plaats daarvan eens loungen in de Amsterdamse Tea Bar.

Foto: Frank de Ruiter

Voor theedrinkers is het vaak moeilijk aan hun trekken te komen in een café. De keuze beperkt zich vaak tot zakjes, slechts heel soms is er verse thee in huis. Dat viel de vriendinnen Sara Verver en Fenje Bolt ook op. Vooral Fenje, die een fanatieke theedrinker is, kon nergens écht terecht. Daarbij komt dat traditionele theewinkels soms een nogal intimiderende uitstraling hebben. „Alsof je ervoor geleerd moet hebben om er naar binnen te stappen”, zegt Bolt. Die combinatie van factoren deed de vriendinnen besluiten om de theedrinker op een vernieuwende manier te bedienen, in een hippe bar, waar alles mogelijk is.

Verfrissend
Het strakke, witte interieur geeft de zaak aan de Haarlemmerdijk een verfrissende uitstraling. Van voor naar achter lopen bakken waaruit zelf thee geschept kan worden, om ter plaatse op te drinken of om mee te nemen. Dat opdrinken kan boven, waar een gezellige loungeachtige ruimte is gecreëerd. Op de achtergrond is een afbeelding van een golvende theeplantage in Maleisië verwerkt in het interieur en er is een breed assortiment aan glossy tijdschriften om te lezen. „We willen ons afzetten tegen de traditionele theewinkels, waar je moet vragen om iets te ruiken. Wij brengen thee dichterbij de mensen, ook door de stadse uitstraling”, vertelt Bolt. „Goede, duurzame thee is heel moeilijk te verkrijgen en omdat theewinkels over het algemeen zo ingewikkeld doen, blijven mensen snel in de supermarkt kopen.”

De vriendinnen bieden 53 soorten thee aan, waar een hoop bijzondere creaties mee gemaakt kunnen worden. „Wij zijn de enige theewinkel in Europa waar je zelf verschillende theesoorten mag mengen”, benadrukt Bolt. „Dat doen we zelf ook. We houden van gekke en leuke smaken, die net even iets anders doen in je glas.” Zo kun je in de Tea Bar een kopje champagnecassis thee drinken, of een tropische mix met gedroogde ananas, perzik en aardbei. Soms zijn klanten verrassend goed in mengen, vertelt Bolt. „Zo had iemand laatst witte thee met pepermunt gemengd, of groene thee met lavendel. Erg lekker.”

Het ‘verhippen’ van thee komt zelfs terug in de spullen die te koop zijn, zoals de Zero-Japan theepotjes, en in de bijzondere dynamische mokken waarin de thee wordt geschonken. „We willen mensen gewoon het theezakje uitkrijgen”, zegt Bolt. „Hier kunnen ze ontspannen rondlopen, proeven, ruiken, zitten en de beste thee kopen, ook voor onderweg. We zijn eigenlijk een soort Starbucks, maar dan voor thee.”

Tips voor een gezond 2009

  • Pu-éhr- thee met kaneelstukjes uit China, goed voor de maag en spijsvertering en is een natuurlijke vetverbrander.
  • Pa- Mu- Than, pure witte thee uit China, goed voor haar en huid.
  • Brandnetelkruiden, zorgt voor extra reiniging en werkt ontslakkend.

Al duizenden jaren oud

In Nederland kennen we thee vanaf de zeventiende eeuw. Deze oorspronkelijk uit China afkomstige drank is echter al duizenden jaren oud, ontdekt in een bos door een Chinese keizer. Leden van de VOC brachten de drank naar Nederland, waarna theeplantages werden aangelegd op Java en Sumatra. Thee staat bekend om zijn vele functies, waaronder helende werking voor lichaam en geest. Vooral het drinken van groene en verschillende soorten kruidenthee wordt door veel mensen gebruikt als ondersteuning voor de gezondheid. Er zijn ook mensen die zeggen dat deze werking vooral aan de eigen gedachten ligt. Bij het afvallen lijkt thee een belangrijk hulpmiddel, terwijl de werking wellicht voortkomt uit het laten staan van slechtere dranken zoals frisdrank.


Weekendabonnement
Het EK-abonnement, 6 weken € 20,-!

 

Restaurants


Van nonnenklooster tot 'raw bar'
 

Van nonnenklooster tot 'raw bar'

Het resultaat mag er wezen. Van het schemerige pijpenlarestaurant is weinig over. In plaats daarvan een licht interieur dat doet denken aan de melkbar uit Stanley Kubricks cultfilm A Clockwork Orange. Witte plastic tafels en twee helverlichte bars die dienen als een soort brug naar de achtergelegen loungeruimte. We zijn op een historische plek in Amsterdam: het nieuwe restaurant Bridges onder leiding van boegbeeld Aurélien Poirot.

Wijnclub


Feestwijn
 

Feestwijn

Voor feestwijnen willen we doorgaans wat meer uittrekken dan de 2,80 die we gemiddeld het jaar door besteden aan een fles wijn. Maar het is nog steeds crisis, dus is een beetje matigheid wel zo gepast. Goed, we zouden het een beetje rustig houden. Dat moeten ook de supers hebben gedacht toen ze hun assortiment voor de feestdagen gingen samenstellen.

Kookboeken & Tools


<i>Het Fishes Kookboek</i>
 

Het Fishes Kookboek

Bart van Olphen trekt ten strijde tegen de overbevissing in de wereld en bezweert alleen maar daar op aarde te vissen waar rekening wordt gehouden met de visstand. "Als we daar niet voor zorgen, is er voor de volgende generatie geen vis meer", waarschuwt hij. Voor zijn eerste boek, boordevol recepten met duurzame vis, heeft de halve wereld rondgereisd. Samen met de Engelsman Tom Kine, die de rechterhand van Jamie Oliver is.