*

Zoeken
  Zoeken met  
14.7 °C
N 2
 
files 8
12 km.
euro95
diesel
1,801
1,469
 
 
ma 15 jun 2009, 16:44

Nederlander bezuinigt niet op etentjes

AMSTERDAM -  Nederlanders maken zich tijdens de recessie zorgen om hun financiële positie, maar etentjes buiten de deur laten ze niet varen, blijkt uit onderzoek.

Foto: ANP

Zorgen of niet, Nederlanders weigeren zich een andere levensstijl aan te meten. Er wordt nog evenveel uitgegeven aan ontspanning, kleding, luxe goederen, cadeaus en uit eten gaan. Zo´n 41 procent van het inkomen gaat naar vaste lasten en 22 procent naar dagelijkse boodschappen.

Dit onderzocht Blauw Research in opdracht van verzekeringsmaatschappij Cardif. In totaal werden in april dit jaar 1001 Nederlanders ondervraagd over hun financiële toekomstverwachting en bijbehorende onzekerheden, schrijft Horeca Entree.

Net als vorig jaar is de hypotheekrenteaftrek een van de grootste zorgen. Een kwart had er slapeloze nachten van. Dat is in 2009 nog steeds zo, maar daarbij komt dat 40 procent ook bang is dat de recessie zijn financiële positie aantast. Vorig jaar was dat nog 21 procent.

„Nu de risico’s toenemen hadden wij verwacht dat Nederlanders hun geld op een andere manier zouden uitgeven. Het tegendeel blijkt echter waar. Consumenten willen houden wat ze hebben, ook als het minder gaat”, aldus Marieke van Zuien, hoofd PR & communicatie bij Cardif.


Weekendabonnement
Het EK-abonnement, 6 weken € 20,-!

 

Restaurants


Van nonnenklooster tot 'raw bar'
 

Van nonnenklooster tot 'raw bar'

Het resultaat mag er wezen. Van het schemerige pijpenlarestaurant is weinig over. In plaats daarvan een licht interieur dat doet denken aan de melkbar uit Stanley Kubricks cultfilm A Clockwork Orange. Witte plastic tafels en twee helverlichte bars die dienen als een soort brug naar de achtergelegen loungeruimte. We zijn op een historische plek in Amsterdam: het nieuwe restaurant Bridges onder leiding van boegbeeld Aurélien Poirot.

Wijnclub


Feestwijn
 

Feestwijn

Voor feestwijnen willen we doorgaans wat meer uittrekken dan de 2,80 die we gemiddeld het jaar door besteden aan een fles wijn. Maar het is nog steeds crisis, dus is een beetje matigheid wel zo gepast. Goed, we zouden het een beetje rustig houden. Dat moeten ook de supers hebben gedacht toen ze hun assortiment voor de feestdagen gingen samenstellen.

Kookboeken & Tools


<i>Het Fishes Kookboek</i>
 

Het Fishes Kookboek

Bart van Olphen trekt ten strijde tegen de overbevissing in de wereld en bezweert alleen maar daar op aarde te vissen waar rekening wordt gehouden met de visstand. "Als we daar niet voor zorgen, is er voor de volgende generatie geen vis meer", waarschuwt hij. Voor zijn eerste boek, boordevol recepten met duurzame vis, heeft de halve wereld rondgereisd. Samen met de Engelsman Tom Kine, die de rechterhand van Jamie Oliver is.