*

Zoeken
  Zoeken met  
 
8 °C
ZW 3
 
files 70
96 km.
euro95
diesel
1,801
1,499
 
 

Restaurants


Van nonnenklooster tot 'raw bar'
 

Van nonnenklooster tot 'raw bar'

Het resultaat mag er wezen. Van het schemerige pijpenlarestaurant is weinig over. In plaats daarvan een licht interieur dat doet denken aan de melkbar uit Stanley Kubricks cultfilm A Clockwork Orange. Witte plastic tafels en twee helverlichte bars die dienen als een soort brug naar de achtergelegen loungeruimte. We zijn op een historische plek in Amsterdam: het nieuwe restaurant Bridges onder leiding van boegbeeld Aurélien Poirot.

Wijnclub


Feestwijn
 

Feestwijn

Voor feestwijnen willen we doorgaans wat meer uittrekken dan de 2,80 die we gemiddeld het jaar door besteden aan een fles wijn. Maar het is nog steeds crisis, dus is een beetje matigheid wel zo gepast. Goed, we zouden het een beetje rustig houden. Dat moeten ook de supers hebben gedacht toen ze hun assortiment voor de feestdagen gingen samenstellen.

Kookboeken & Tools


<i>Het Fishes Kookboek</i>
 

Het Fishes Kookboek

Bart van Olphen trekt ten strijde tegen de overbevissing in de wereld en bezweert alleen maar daar op aarde te vissen waar rekening wordt gehouden met de visstand. "Als we daar niet voor zorgen, is er voor de volgende generatie geen vis meer", waarschuwt hij. Voor zijn eerste boek, boordevol recepten met duurzame vis, heeft de halve wereld rondgereisd. Samen met de Engelsman Tom Kine, die de rechterhand van Jamie Oliver is.

Felix Wilbrink

Culinair journalist

Felix Wilbrink Felix Wilbrink, culinair journalist bij De Telegraaf, herinnerde zich twee jaar geleden pas-nadat hem meerdere malen was gevraagd of hij ooit een koksopleiding had genoten-dat hij inderdaad vers van de middelbare school, tussen opleidingen in, een paar maanden als assistent had gestaan naast een echte kok. Koken kan Wilbrink, maar schrijven ook.


vr 04 jul 2008, 15:04

Polderzomer aan de Mijnden

Felix Wilbrink
AMSTERDAM -  Vakantie in eigen land, ’s morgens bij je eigen bakker het lekkerste brood halen, een uur in de zon op het balkon theedrinken en zwaaien naar die mensen die er nog zijn. Die net zo blij zijn want er is geen file en op het werk loopt alles veel en veel beter omdat alle wijsneuzen en beterweters een paar weken weg zijn.

Foto: Aldo Allessie

Juffrouw T reed voor, raampjes naar beneden, een zonnig jurkje aan, zonnebril in de krullen. We hadden zin in aan het water en aan het water werd het bij Het Drechthuis in Loosdrecht. De Drecht is de enige toegangsvaart naar de Loosdrechtse plassen, aan de overkant een prachtige polder, de Mijnden. Daar zit je niet goed, daar moet je gewoon zitten. Landrotten kennen Het Drechthuis niet. Het ligt namelijk helemaal achter een camping/chaletpark verstopt. Maar heb je een bootje, dan ben je er langs geweest, voor een kopje koffie, stuk taart en dan heb je de grillschaal met 450 gr. vlees al gezien. En daar houden wij Nederlanders van, toch? Ik bedoel voor €20.

Juffrouw T. kreeg last van de polderzomer en bestelde een sangria, ja hoor, die kwam echt met vers fruit, zoals het hoort. Ze was binnen een kwartier een beetje teut, mooi zo, ze waren de scheut cognac dus niet vergeten. Op de kaart heel veel ossenhaaspuntjes, ruime porties van alles. Een salade met die puntjes is eigenlijk al een maaltijd. Grappig, heel veel verse taugé erin. Dat verdient een compliment want meestal is taugé veel en veel te oud. Ook een voorgerecht, een vistrio, stukje zalm, mooi met uitje en kappertje, alsof het iets bijzonders is, wat tonijn, garnalen, als garnering stukken meloen en mooi gesneden sinaasappel. Echt vers allemaal, dat had duidelijk eens een keer niet een paar uur al half klaargemaakt staan wachten op klanten.

Een enorme vlucht ganzen gakte over de polder, we begonnen het steeds leuker te vinden daar aan De Drecht. Er stonden tussen alle varianten biefstuk ook kippenlevers op het menu, mijn test om te kijken of de kok kan koken. Lekker met veel spek en uitjes. Alweer een enorm bord. Een fractie te gaar, maar dat is zeuren. Juffrouw T. zat een zalmforel schoon te maken, de kok houdt van gaar, dat is duidelijk, maar ze vond hem nog lekker sappig en daar gaat het om. Boven aan onze borden een stukje lof, met een beetje kaas erover. Gewoon lief en lekker want het was bittere lof. Eindelijk weer eens. Patat en gebakken aardappels, dat snap ik niet zo goed, lijkt mij dubbelop. En deze salade, dat zou ik laten.

Overal zit gewoon kant en klare saus over. Naast de zalmforel een aangemaakte kreeftsaus. Lag het aan de dag? Aan de prachtige ligging, Holland op zijn best, maar alles smaakte. Een enorm attente bediening, zelfs wanneer de jongeman niet weet wat Omelet Siberian is en dat het op de kaart staat. Oké, dat was een misser en Juffrouw T. trok haar wenkbrauwen op. Dit was pas echt zoet. Ik werd evenwel helemaal blij want de espresso was goed en kom daar eens om in ons land. Voor ongeveer 70 euro gingen we naar huis en genoten van de overal ondergaande zon, tot het midzomer bleekblauw aan de horizon bleef.

Het Drechthuis. Voor wanneer het gewoon goed en vooral flink veel moet zijn.

Felix Wilbrink

P.S. Jongens, willen jullie wel wat aan dat kindermenu doen? Dat kan niet meer vandaag de dag. We zullen toch allemaal onze verantwoordelijkheid eens moeten nemen. Kindermenu’s met alleen frikadellen en kroketten en bergen patat, dat kan echt niet meer. Kom help ze eens een handje die kleintjes.


Weekendabonnement
Weekendabonnement?