*

Zoeken
  Zoeken met  
 
-6 °C
O 2
 
files 164
240 km.
euro95
diesel
1,772
1,476
 
 

Restaurants


Van nonnenklooster tot 'raw bar'
 

Van nonnenklooster tot 'raw bar'

Het resultaat mag er wezen. Van het schemerige pijpenlarestaurant is weinig over. In plaats daarvan een licht interieur dat doet denken aan de melkbar uit Stanley Kubricks cultfilm A Clockwork Orange. Witte plastic tafels en twee helverlichte bars die dienen als een soort brug naar de achtergelegen loungeruimte. We zijn op een historische plek in Amsterdam: het nieuwe restaurant Bridges onder leiding van boegbeeld Aurélien Poirot.

Wijnclub


Feestwijn
 

Feestwijn

Voor feestwijnen willen we doorgaans wat meer uittrekken dan de 2,80 die we gemiddeld het jaar door besteden aan een fles wijn. Maar het is nog steeds crisis, dus is een beetje matigheid wel zo gepast. Goed, we zouden het een beetje rustig houden. Dat moeten ook de supers hebben gedacht toen ze hun assortiment voor de feestdagen gingen samenstellen.

Kookboeken & Tools


<i>Het Fishes Kookboek</i>
 

Het Fishes Kookboek

Bart van Olphen trekt ten strijde tegen de overbevissing in de wereld en bezweert alleen maar daar op aarde te vissen waar rekening wordt gehouden met de visstand. "Als we daar niet voor zorgen, is er voor de volgende generatie geen vis meer", waarschuwt hij. Voor zijn eerste boek, boordevol recepten met duurzame vis, heeft de halve wereld rondgereisd. Samen met de Engelsman Tom Kine, die de rechterhand van Jamie Oliver is.

Jonah Freud

Kookboekengids

Jonah Freud Sinds haar veertiende zit Jonah Freud al met de neus in de kookboeken. Nadat ze jarenlang zelf in de kookboekhandel werkte en in de avonden bijverdiende in restaurants, nam ze in 1989 de Kookboekhandel in Amsterdam over. Voor Eten & Genieten is ze onze gids in de wereld van de kookboeken, op zoek naar de heerlijke verhalen en bijzondere recepten!


ma 17 nov 2008, 14:43

Voor de feestdagen

Jonah Freud
AMSTERDAM -  Overstelpt door verzoeken van bloggers, broodschrijvers en culinisten, waagt Jonah Freud zich aan een top tien van boeken waaruit je schaamteloos lekker kan koken voor de feestdagen. Er zijn ook boeken die je níet moet kopen.

Veel telefoontjes afgelopen week van allerlei bloggers, broodschrijvers en culinisten die een kookboeken top 10 willen samenstellen voor de feestdagen. Zoveel lezers, zoveel meningen. Wat dat betreft is het vergelijkbaar met de restaurantgidsen die de afgelopen week allemaal verschenen zijn. Laat zes mensen om de beurt in een restaurant eten en vraag ze naar hun mening: je krijgt zes totaal verschillende verhalen.

Laat zes mensen een kookboek beoordelen en je krijgt net zo goed zes verschillende meningen. Objectiviteit is nu eenmaal ingewikkeld, een goed/leuk kookboek behoeft immers verschillende kwaliteiten. Raar genoeg wordt het belangrijkste vaak vergeten als een kookboek beoordeeld wordt: kloppen de recepten!

Om daar achter te komen moet je natuurlijk de nodige energie leveren; het moet namelijk uitgeprobeerd worden. Als een kookboek mooie foto’s heeft en/of mooi is vormgegeven kan het nog zo'n leuk boek zijn maar als er niet uit gekookt kan worden, is het eigenlijk in de zin van het woord geen kookboek.

TOP 10

Mijn persoonlijke top 10 voor dit najaar is als volgt: (Bedenk erbij dat ik hier alleen kookboeken noem die het afgelopen half jaar verschenen zijn, ik zal een andere keer eens een top 10 classics geven)

*Moro Londen, (uitgeverij Kosmos)€ 27,50, Receptuur top! Mooi gemaakt en inspirerend.
*Absolutely Jean Beddington, € 45,-. Voor een chef boek erg veel receptuur, mooi gemaakt en vernieuwend.
*Studentenkookboek, € 8,95, Zie mijn eerdere web-log.
*Alinea, € 39,95. Bloedmooi kookboek van een leerling van Thomas Keller. Echt te goedkoop voor wat je er voor terugkrijgt.
*Arabia (UItgevrij Kosmos)€ 29,95. Met liefde gemaakt door deze mooie dames.
*Raapsteeltje, € 29,95. Nederlandse producten krijgen de aandacht die ze verdienen.
*Leon, € 33,-. Absoluut in eerste instantie door mij verkozen vanwege de vormgeving en illustraties. Spannend gemaakt en receptuur waarmee je uit de voeten kan.
*Winter in de Alpen, € 32,50. Om te watertanden waarbij ik wel moet opmerken dat ik toevallig dol ben op dit soort eten.
*À propos bistro, € 29,90 (tot 1 januari 2009 daarna duurder). Heeft veel aandacht gekregen in de pers. Een mooi voorbeeld van 'zoveel lezers zoveel meningen'. Ik had het boek al in het Frans en kijk er dus al meer dan een jaar bijna dagelijks met heel veel plezier in. Dat gaat lang niet voor alle kookboeken op.
*Turquoise, (uitgeverij Kosmos) € 34,95. Schaamteloos innovatief noemt Paul Wolfert de receptuur van Malouf en ik kan het alleen maar met haar eens zijn. Vanaf dag een ben ik een grote fan van hun culinaire reisboeken.

TOP DRIE NIET KOPEN

Nog even alleen omdat ik het echt niet kan laten. De top 3 van boeken die je wat mij betreft niet moet kopen!

* Nigella kerst € 29,95. Het toppunt van foto shop. Het boek heeft de uitstraling van een Martha Stewart boek uit 1995 en we weten allemaal hoe het met haar is afgelopen.
* De cover van de paperback editie van De dikke van Dam, € 25,-. Johannes onwaardig om zo schreeuwerig reclame uitingen over hem heen te plakken.
* Book-a-zines. Zeg dat je een tijdschrift maakt, verpak het als boek en maak het ook nog eens duurder dan een gemiddeld boek.


Weekendabonnement
Weekendabonnement?
Met bloemen geef je gevoel. Geef mee en win!