Zoeken
  Zoeken met  
9.4 °C
NW3
 
files 50
101 km.
euro95
diesel
1,799
1,458
 
 

SNELNIEUWS

Woensdag 22 mei
di 05 feb 2013, 15:17

'Zzp-architecten liever in vaste dienst'

AMSTERDAM - 

Het aanbod van afgestudeerde architecten is veel groter dan er vacatures zijn, maar desondanks stijgt het aantal bureaus. Dat komt door freelancers die na ontslag noodgedwongen voor zichzelf zijn begonnen.


Foto: Ronald Bakker

Of alle zzp-architecten gelukkig zijn met hun freelance-status, betwijfelt de ranchevereniging voor Nederlandse architectenbureaus (BNA): „Als ze de keuze hadden, zouden veel van hen zo weer beginnen bij een groter architectenbureau,” aldus voorzitter Willem Schenk.

Het aantal studenten dat begint aan een studie architectuur of een aanverwante opleiding moet daarom drastisch omlaag: kwaliteit boven kwantiteit. „De arbeidsmarkt in de architectenbranche is op dit moment extreem slecht en vooralsnog is er geen zicht op verbetering”, stelt Schenk.

In 2012 waren nog zo'n 12.000 mensen werkzaam in de branche, inmiddels ligt het onder de 7000. Jaarlijks studeren er in Nederland 500 tot 1000 mensen af aan een architectuuropleiding, schat de BNA. „We hebben minder mensen nodig, maar wel mensen met talent en ambitie. Daarop moeten we selecteren.”


Machete-aanval in Londen
Londen is woensdag opgeschrikt door een aanval met naar verluidt een machete (een groot kapmes) op...

Meest gelezen

Telegraaf | Buitenland | Binnenland | Prive | Digitaal | Telesport | OverGeld | Vrouw | DFT | Film en Uitgaan | MijnBedrijf | Reiskrant | Autovisie | Varen |