Zoeken
  Zoeken met  
 
14 °C
ZW 4
 
files 5
19 km.
euro95
diesel
1,561
1,189
 
 

SNELNIEUWS

Zaterdag 20 maart
di 09 feb 2010, 16:09

'ArcelorMittal boekt lager bedrijfsresultaat'

AMSTERDAM (AFN) -  ArcelorMittal heeft naar verwachting over het vierde kwartaal van vorig jaar een lagere winst geboekt dan een jaar eerder. Het bedrijfsresultaat (ebitda) komt uit op 2,2 miljard dollar tegen 2,8 miljard dollar een jaar eerder. Dat blijkt uit een peiling onder analisten. Het grootste staalconcern ter wereld komt volgende week woensdag voorbeurs met kwartaalcijfers.

Dat komt neer op een daling van het bedrijfsresultaat met 21 procent. De omzet neemt naar verwachting met 15 procent af tot 18,7 miljard dollar.

De nettowinst komt uit op 495 miljoen dollar tegen een nettoverlies van 2,6 miljard dollar in het vierde kwartaal van 2008. Dat hing destijds vooral samen met een buitengewone last van 3,1 miljard dollar door afschrijvingen op de waarde van voorraden en kosten voor het ontslag van negenduizend werknemers. De capaciteit in de fabrieken van ArcelorMittal werd fors teruggeschroefd.

Stevige afschrijvingen

Ook in 2009 deed ArcelorMittal nog stevige afschrijvingen. Analist Tom Muller van Theodoor Gilissen verwacht niet dat ArcelorMittal nog grote afschrijvingen bekend gaat maken over het vierde kwartaal. ,,De grootste slagen zijn wel gevallen'', aldus Muller.

Over heel 2009 komt het bedrijfsresultaat naar verwachting uit op 5,9 miljard dollar tegen 24,5 miljard dollar een jaar eerder. De omzet neemt naar verwachting met 48 procent af tot 65,1 miljard dollar. Daarnaast wordt over heel 2009 gerekend op een nettoverlies van 455 miljoen dollar tegen een nettowinst van 9,4 miljard dollar een jaar eerder.

Verbetering

Muller verwacht voor 2010 een verbetering van de resultaten van ArcelorMittal, geholpen door kostenbesparingen en de verbeterde bezettingsgraad in de fabrieken. De marge kan echter onder druk komen te staan door de sterk gestegen kosten van grondstoffen als ijzererts, olie en kolen.

Volgens Muller zal daarom belangrijk zijn in hoeverre ArcelorMittal de hogere grondstofkosten kan doorberekenen in de eindproducten. ,,De doorslaggevende factor is of de prijsstijgingen doorgevoerd kunnen worden.'' In 2011 verwacht Muller een geleidelijke verbetering van de resultaten.

Plaats op:      Facebook    Plaats op eKudos    Plaats op MSN reporter    Plaats op Delicious    Plaats op Twitter

Meest gelezen

Telegraaf | buitenland | binnenland | prive | digitaal | telesport | overgeld | vrouw | dft |
Kans op €3000,- !
Puzzel mee voor het goede doel en maak wekelijks kans op €3000,- !.