*

Zoeken
  Zoeken met  
14.7 °C
N 2
 
files 6
11 km.
euro95
diesel
1,801
1,469
 
 
zo 09 mei 2010, 18:06

Beleggers in greep van schuldencrisis

AMSTERDAM (AFN) - De aandelenmarkten zullen deze week in het teken staan van de aanhoudende onrust over de schuldencrisis in Griekenland. De angst voor besmetting van andere eurolanden drukte vorige week de beurzen wereldwijd diep in het rood.

De ministers van Financiën van de eurolanden komen zondag bijeen om een steunpakket voor Griekenland te bespreken. Ze willen de regeling voor de opening van de beurshandel op maandagochtend rond hebben om zo de markten te kalmeren.

Wereldwijd gingen de beurzen vorige week hard onderuit door de onrust rond Griekenland. De AEX-index in Amsterdam sloot vrijdag op het laagste niveau sinds eind februari met een koersverlies van 4,2 procent. Vooral de financiële fondsen werden hard geraakt. ING kelderde 7,2 procent.

Verklaring

Ook zijn beleggers benieuwd naar een verklaring voor de merkwaardige duikvlucht die de Dow-Jonesindex in New York afgelopen donderdag maakte. De hoofdgraadmeter dook tijdens de handel ineens 9 procent omlaag, om snel daarna weer te herstellen. De plotselinge koersval zou te wijten zijn aan een fout van een handelaar en een computerstoring. De Amerikaanse beursautoriteiten hebben een onderzoek ingesteld naar de koersval.

Die koersval zorgde voor extra onrust onder beleggers die toch al nerveus zijn over de schuldencrisis. ,,Iedereen is zeer gespannen over de situatie in Europa, vooral in Griekenland. Zal de crisis uitspreiden naar Spanje en Portugal en hoe zal dat het wereldwijde bancaire systeem raken'', aldus een Amerikaanse beleggingsmanager.

Bedrijfsresultaten

Beleggers in Amsterdam kunnen zich deze week opmaken op een flinke hoeveelheid bedrijfsresultaten. Onder meer ING, Aegon, Delta Lloyd, Corio, Crucell, SBM Offshore en Boskalis komen met cijfers over het eerste kwartaal.

Het CBS komt met cijfers over de Nederlandse economie in de eerste drie maanden van dit jaar. Ook komen CBS-cijfers over de inflatie, de industrie en de detailhandel.

Macrocijfers

Verder komen er cijfers naar buiten over de groei van de economie van de eurozone in het eerste kwartaal en de industrie in de eurolanden.

Uit de Verenigde Staten komen vrijdag cijfers over de detailhandelsverkopen, het consumentenvertrouwen en de industriële productie. Ook komen uit het buitenland bedrijfsresultaten van onder meer Allianz, Deutsche Telekom, Telefónica, Crédit Agricole, Dexia en ThyssenKrupp.


Weekendabonnement
Het EK-abonnement, 6 weken € 20,-!

SNELNIEUWS

Maandag 28 mei

Meest gelezen

Telegraaf | Buitenland | Binnenland | Prive | Digitaal | Telesport | OverGeld | Vrouw | DFT | Film en Uitgaan | MijnBedrijf | Reiskrant | Autovisie | Varen |
header image