*

Zoeken
  Zoeken met  
14.7 °C
N 2
 
files 6
12 km.
euro95
diesel
1,801
1,469
 
 
za 25 feb 2012, 06:00

Tijd van de ouderen

Bonga - Hora Kota

door Ronneke van der Genugten
WERELDMUZIEK -  De Angolese zanger Bonga vluchtte onder het Salazar-regime zijn land uit en woonde sindsdien overal en nergens. Zijn hart behoort echter nog altijd zijn moederland toe. Op het album Hora Kota, letterlijk vertaald ’De tijd van de ouderen’, zingt Bonga over zijn verbondenheid met Angola.

Met een raspende stem bespeelt hij de toeschouwer met afwisselende emoties. Van blijheid tot droefenis, van weemoed tot vreugde. Bonga drukt de Angolezen op het hart om nooit hun geboorteland te verloochenen, maar hij gaat de grote tegenstellingen tussen rijk en arm in zijn land niet uit de weg.

De zanger wordt begeleid door Betinho Feijo op gitaar, Juvenio Cabral op bas en percussie en draagt zelf zijn instrumentale steentje bij op de dikanza, de Angolese schraapstok.

3,5 sterren


Weekendabonnement
Het EK-abonnement, 6 weken € 20,-!

UITGAANSAGENDA
Waar
Genre
Wanneer
calendar
Trefwoord
Zoek