Recensie Sprookjesboom De Film
Recensie This Means War
Recensie De Goede Dood
Recensie Hesher
Recensie The Woman in Black
Recensie Safe House
Recensie Skoonheid
Recensie Abrir puertas y ventanas
Recensie Taped
Festival Iberia 2012
Kaiser Chiefs op Brabant Open Air 2012
Tessa in The Little Mermaid
Linda de Mol vs. Carice van Houten
EXCLUSIEF: Videoclip Ewbanks
Obama heeft de blues
Nieuwe start voor KUS-zangeressen
Familieduet John en Jennifer Ewbank
Jessie J niet naakt naar Brit Awards
Adele oogst nieuw succes bij Brit Awards
Van Duin geëerd met Edison
Rihanna zingt voor Chris
De Schreeuw van Munch geveild
WIE WINT ER DIT JAAR EEN REMBRANDT AWARD?
Woody werd paranoïde
Paasei van zes miljoen
Sanne Wallis de Vries in film Mees Kees
Jessie J naakt naar de Brit Awards
Jay- Z en Kanye West naar Antwerpen
The Bodyguard musical in november
Elton John uitgeschakeld
Het gaat hier vooral om het lekker meedeinen op de bekende liedjes van BZN, Jan Smit en Maribelle en eens flink te lachen om de talloze clichés die er over het beroemde Noord-Hollandse vissersdorp bestaan.
Want in deze muzikale parodie komen ze allemaal langs: de ’jassen’, Yolanthe, de poetsende huisvrouwen, het snuiven, het geroddel op de Dijk, de bijnamen en de voetbalclub. Scriptschrijver Niek Barendsen heeft het verwerkt in een flinterdun verhaaltje over Mary (prima rol van Maaike Widdershoven) die het dorp op 17-jarige leeftijd moest verlaten omdat ze zwanger was. Wanneer ze na het overlijden van haar ouders uit Canada terugkeert naar haar geboortedorp, valt er nog het een en ander af te handelen.
Je hoeft echt geen hersenchirurg te zijn om na tien minuten al te weten hoe de vork in de steel zit. Maar of dat nu zo erg is? Het verhaaltje dient namelijk vooral als een kapstok om een ode te brengen aan de palingsound. Barendsen heeft alle liedjes (van Mon Amour en Rosanne tot Ik hou van jou en Als de morgen is gekomen) op geraffineerde wijze in het script verwerkt. De nummers vertellen het verhaal, maar staan tevens stevig op zichzelf. Je moet wel van goede huize komen om bij zoveel herkenning en vrolijkheid stil te blijven zitten in het rode pluche.
Ooitje
Regisseur Paul van Ewijk heeft het tot een vlot geheel samengesmeed, waarbij
de komische noot vooral afkomstig is van de in klederdracht gehesen ooitje
(oma) die misprijzend alle ontwikkelingen in het dorp gadeslaat en op
smeuïge wijze van commentaar voorziet. Metta Gramberg zet haar lekker vet
aan en weet daarmee de lachers veelvuldig op haar hand te krijgen. Ook haar
vertolking van de wethouder die het dorp nog eens flink op de kaart wil
zetten, doet het goed bij het publiek.
De andere rollen zijn ook in prima handen en het is fijn om weer eens een jonge groep frisse spelers op de planken te zien. Weliswaar zetten zij in hun enthousiasme soms net iets te fanatiek in, waardoor hun zang nogal eens wat schel klinkt, maar de energie waarmee er gespeeld wordt, maakt veel goed. Volendam de musical is een heerlijke no-nonsense voorstelling geworden waarbij entertainment voorop staat.
© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer