Het Astma Fonds doet de oproep omdat inmiddels duidelijk zou zijn dat een groot deel van het zorgpersoneel niet van zins is deze griepprik te halen. De ziekte leidt bij mensen met een longaandoening sneller tot complicaties. Negen van de 28 sterfgevallen hadden volgens de belangenorganisatie een longaandoening als 'onderliggend lijden'.
Het fonds wil dat werkgevers hun personeel 'verleiden tot vaccinatie' en patiënten vrijwaren van medewerkers die niet zijn geprikt. „Het gaat om de verantwoordelijkheid voor patiënten. Ik eis dat hun gezondheid voorop staat.” Mensen met een longziekte zouden op hun beurt behandeling door een niet-gevaccineerde hulpverlener moeten weigeren, aldus Rutgers.
Het Astma Fonds behartigt volgens eigen zeggen de belangen van ruim een miljoen personen met een chronische longaandoening. Mensen met zo'n aandoening, zoals astma of COPD, behoren tot de risicogroepen die momenteel tegen de Mexicaanse griep worden gevaccineerd.
© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer
Top 3 Samsung +
Hete Huisvrouwen
Erotische webwinkel
Simpel Sim Only Abonnement
Nu bij neckermann.com
Autoverzekering
Vakantie Dagdeals
Win en verras iemand
Boek je zomervakantie
Last minute Gambia
Wat voor weer
Nu € 4 korting op
Winterbanden