Volgens een lid van een commissie die het griepvirus in de gaten houdt, is het einde van de epidemie in april een „haalbaar doel”. Alejandro Macías zei dat de Mexicanen sinds eind oktober een adempauze hebben gehad, waardoor de autoriteiten zich goed hebben kunnen voorbereiden op de volgende fase van de epidemie.
„In april eindigt de winterperiode en zijn al veel mensen met het virus geïnfecteerd zonder dat ze er aan overlijden. Bovendien zullen tegen die tijd ruim 30 miljoen vaccinaties in Mexico zijn toegepast.” Wel waarschuwt hij dat er voor die tijd nog een volgende piek in de epidemie gaat komen.
De Mexicaanse Griep (H1N1) werd in april 2008 ontdekt in de Mexicaanse deelstaat Veracruz en ontwikkelde zich in korte tijd tot de eerste wereldwijde pandemie in decennia. In Mexico zijn volgens de laatste cijfers ruim 68.000 Mexicanen geïnfecteerd. Naar schatting 823 mensen zijn aan het virus overleden. Wereldwijd heeft de pandemie tot nu toe meer dan 12.000 levens geëist.
© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer
Top 3 Samsung +
Hete Huisvrouwen
Erotische webwinkel
Simpel Sim Only Abonnement
Nu bij neckermann.com
Autoverzekering
Vakantie Dagdeals
Win en verras iemand
Boek je zomervakantie
Last minute Gambia
Spectaculinair genieten
Nu € 4 korting op
Winterbanden