*

Zoeken
  Zoeken met  
20.3 °C
NW 3
 
files 34
35 km.
euro95
diesel
1,801
1,469
 
 
vr 25 feb 2011, 11:03

'Advocatuur in vlot jasje'

Van een onzer verslaggevers
NIEUWEGEIN -  Uitgerekend op Valentijnsdag, begin vorige week, werd het Echtscheidingshotel geopend. Figuurlijk althans, want het is geen fysiek gebouw maar een antwoord op de veranderende vraag naar juridische begeleiding bij de afwikkeling van een echtscheiding.

Foto: Robert Hoetink

Dat zegt bedenker Jim Halfens, directeur van juridisch-productontwikkelaar A2 Legal.

"Koppels die hun huwelijk willen laten ontbinden, kiezen uit onze selectie van hotels er één uit waar in twee dagen de scheiding van A tot Z in de steigers wordt gezet. Dat kan overigens ook in een van onze 20 kantoorlocaties. Een team van adviseurs komt langs om alles te regelen. Natuurlijk een advocaat, maar bijvoorbeeld ook een makelaar-taxateur, een deskundige op het gebied van de kinderen en een notarieel adviseur. Tegen een vaste prijs wordt alles geregeld, cliënten weten wat ze kunnen verwachten."

Vorm

Volgens Halfens doen marketing en het afstemmen van de vorm op veranderende doelgroepen pas mondjesmaat zijn intrede binnen de advocatuur. "Niet iedereen zal zich bij onze formule thuis voelen, maar de moderne klant heeft behoefte aan transparantie en laagdrempeligheid. De huidige kritische consument pikt het niet meer om met een blanco cheque zo'n traject in te moeten gaan. Veel advocatenkantoren van mkb-grootte zetten nu pas stappen om zich anders in de markt te positioneren. Omdat het altijd goed ging zijn ze nauwelijks met vernieuwing bezig geweest. Hoeveel kantoren hebben minstens één medewerker die hun marketing doet?"

Goede advocatuur leveren blijft de basis, zegt Halfens. "En weten dat je op je eigen raadsman kan rekenen in plaats van een 'helpdesk van juristen', is van heel groot belang. Het blijft mensenwerk."


Weekendabonnement
Het EK-abonnement, 6 weken € 20,-!

Starter van de week

Starter van de week


Danny Hess
Tour Diary

TeleTip

Heeft u de tijd om ziek te zijn?





Verstuur

Agenda

29 mei: Starten door een bedrijfsovername, Amsterdam

4 juni: Koude acquisitie, Arnhem

12 juni: Grip op je inbox , Seats2Meet, Utrecht

13 juni: De Drukte de Baas, Seats2Meet, Utrecht

21 juni: Social Media en Export, KvK, Enschede