In het Drentse Roden werd een vulploeg bedreigd en vastgebonden met tape. Directeur Henk Kok van werkgeversorganisatie Detailhandel Nederland maakt zich boos: „Het wordt gebagatelliseerd, maar het is geen kleine criminaliteit. Onze mensen lopen trauma’s voor het leven op.”
Bij de Plus in Peize (Drenthe) heeft ondernemer Aaldert de Weerd (51) maatregelen getroffen. „Ik zet een extra beveiliger in. Dat kost wat, maar veiligheid voor alles. Je kunt overvallers niet zelf te lijf gaan, die zitten vol adrenaline en zijn tot alles in staat.”
Het Hoofdbedrijfschap Detailhandel stimuleert onder meer overvaltrainingen. „Ook maken we preventieafspraken met gemeenten, politie en personeel”, meldt Hans Verweij. Het bedrijfschap vreest wel een waterbedeffect. „In grote steden is veel aan preventie gedaan, daarom wordt wellicht uitgeweken naar de regio.”
Lees het hele verhaal in de krant van vrijdag.

© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer
29 mei: Starten door een bedrijfsovername, Amsterdam
4 juni: Koude acquisitie, Arnhem
12 juni: Grip op je inbox , Seats2Meet, Utrecht
13 juni: De Drukte de Baas, Seats2Meet, Utrecht
21 juni: Social Media en Export, KvK, Enschede
Napret in de inbox
Abonneren op diervoeding
Casting met eigen gezicht
Goede films die geen fortuin kosten
Vintage op Facebook
Openbarende theemelanges
Flexibele trailer
Co-werkplek moet kwaliteit bieden
Zelf je boot verkopen, het kán
Multifunctionele coole helm
Projectie voor meer zichtbaarheid
Flirten via de smartphone
Verzamelplaatjes van eigen club
Spin in muzikaal en creatief web
Terug naar het aloude ambacht
Eigen tent voor verhuur aan prille...
Samen online geld inleggen
In de mode gerold
Bonte mix van internationale smaken
Cadeaubon voor online shoppers