*

Zoeken
  Zoeken met  
20.3 °C
NW 3
 
files 49
51 km.
euro95
diesel
1,801
1,469
 
 
vr 18 nov 2011, 10:44

Vrolijk maken met cupcakes

door Sophie Zimmerman
AMSTERDAM - 

Toen Nicoline Vis een paar jaar geleden vaak in Londen kwam, werd de bekende Hummingbird Bakery een van haar favoriete plekken. Toen ze voor de eerste keer in een vestiging van de befaamde cupcakewinkel kwam, vroeg de nu 27-jarige onderneemster zich meteen af waarom zoiets in ons land nog niet bestond. "In de Verenigde Staten en nu dus ook in Engeland zijn cupcakes niet meer weg te denken. Mensen halen er ’s ochtends een kop koffie en een cupcake voor in de metro op weg naar werk."


FOTO: CRIS TOALA OLIVARES FOTO: CRIS TOALA OLIVARES

Een idee was geboren. En Nicoline, die toen nog Media en Informatie Management studeerde en wel eens een appeltaart bakte 'maar meer ook niet', begon in haar Amsterdamse keukentje te experimenteren met verschillende cakerecepten. Haar oorspronkelijke idee was om echt een winkeltje met cupcakes te beginnen, maar op advies van haar omgeving begon ze eerst online. In april vorig jaar ging de website Cupcake Heaven de lucht in en sindsdien heeft Nicoline niet meer stilgezeten. "Uiteindelijk is een fysieke winkel nog steeds mijn droom, maar voorlopig heb ik het druk genoeg met de webshop en dat bevalt me goed."

Het vaste assortiment cupcakes van Cupcake Heaven omvat klinkende varianten als Very Vanillia en Chocolate Bomb. De kleine versierde cakejes kunnen per 12 besteld worden en worden vervolgens in een mooie doos thuisbezorgd. Maar Nicoline bakt ook op verzoek: in overleg worden smaak en decoratie bedacht. De afgelopen jaren maakte ze niet alleen passende cakejes voor feesten en bruiloften, maar ook voor grote evenementen en promotieacties. "Toen een haarverzorgingmerk met een kokoslijn kwam, hebben we bijvoorbeeld speciale kokoskoekjes gemaakt. En voor het jubileum van een dagblad bakten we 1600 cupcakes met het logo van de krant", vertelt ze.

Ze levert verder ook haar inmiddels befaamde worteltaart, gebaseerd op de populaire Happy Carrot cupcake , aan verschillende horecagelegenheden in Amsterdam.

Inmiddels bakt Nicoline niet meer vanuit haar eigen huis. "Dat kon op een gegeven moment echt niet meer. Overal stonden bakspullen en het rook continu naar cake", lacht ze. Ze betrok een professionele keuken waar ze de beschikking heeft over twee grote ovens. "En eigenlijk moet er nog een bij." Net als iemand die haar helpt met bakken. "Ik moet binnenkort echt iemand in dienst nemen. Ik heb nu twee vaste oproepkrachten, maar ik heb iemand nodig die me een paar dagen per week helpt."

Dat bakken gaat Nicoline nooit vervelen, gelooft ze. "Cupcakes zijn gewoon een heel leuk product om mee te werken. Mensen worden er blij en vrolijk van. Dat is fijn."


Weekendabonnement
Het EK-abonnement, 6 weken € 20,-!