Het UWV moet zijn klanten beter bedienen, klachten beter afhandelen en beter luisteren naar de burger. Het UWV moet mensen ook goede informatie geven, in begrijpelijke taal en toegeven als er fouten worden gemaakt. Brenninkmeijer vindt het bovendien erg dat het UWV niet in staat blijkt op korte termijn te garanderen dat brieven met gevoelige, persoonlijke informatie van het juiste adres worden voorzien.
De ombudsman stelde een onderzoek in naar acht veel voorkomende klachten over onder meer de informatieverstrekking en de onderbouwing van terugvorderingen. Brenninkmeijer beklaagt zich ook over de medewerking van het UWV aan het onderzoek. „Het UWV moet de burger én mij beter bedienen. Mijn onderzoek mag niet worden gefrustreerd door trage of zelfs onjuiste informatie.”
Blind voor ellende
De ombudsman stoort zich aan het tegenargument van het UWV dat het in miljoenen gevallen wel goed gaat. „Daarmee toont het zich blind voor de ellende waar mensen in terechtkomen als het misgaat”, aldus het rapport. Brenninkmeijer wijst erop dat het UWV er is voor de burger en niet andersom.
Het UWV gaat met het onderzoek aan de slag en heeft toegezegd samen met de ombudsman te werken aan verbetering. „UWV hecht veel waarde aan het oordeel van de ombudsman en is al bezig met de uitvoering van verbeterpunten”, aldus waarnemend voorzitter Fred Paling. „De komende periode zullen we de heer Brenninkmeijer bij het verbeterproces betrekken en om advies vragen.”

© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer