„En zonder dat deze automobilisten het weten, doet hun werkgever zelfs vrolijk mee. De monteur, de vertegenwoordiger, de zzp’er. Ongeorganiseerd als ze zijn, vormen ze de perfecte melkkoe. Maar niet langer”, stelt de nieuwe belangenorganisatie Vereniging Auto van de Zaak.
,,Wist je dat we sinds 2008 alweer ruim 314 miljoen euro aan extra belastingen betaalden voor privégebruik van de auto van de zaak? In Europa zijn we kampioen belasting betalen op dit gebied”, zegt voorzitter Martin Huisman. ,,De overheid heeft voor een grote groep gewoonweg de belastingen verhoogd. Gemiddeld netto 400 euro per jaar extra per huishouden. Moet je eens proberen met een fiets van de baas.”
Vrijwel voor elke verkeersdeelnemer, sector, hobbyist of liefhebber bestaat wel een organisatie in Nederland. Denk aan Veilig Verkeer Nederland, ANWB, Vereniging Eigen Huis, Fietsersbond, Bovag of Vereniging van Nederlandse Autoleasemaatschappijen.
,,Maar voor de zakelijk rijder kwam niemand op. Leasemaatschappijen willen primair hun klanten tevreden houden en dat is de werkgevers”, zegt Huisman. ,,Er komen weer megabezuinigingen aan. Reken maar dat de pijlen weer op de zakelijk rijder worden gericht. Maar wij gaan dat stoppen. Iedereen kan gratis lid worden. We mikken op tienduizenden leden.”
Het gaat dan ook niet om een hobbyproject of rebellenclubje, verzekert Huisman. Zo hebben de bestuursleden hun sporen verdiend in de sector. Huisman was manager Autodealers bij branchevereniging Bovag. Ook de voormalig woordvoerder Mark van Dansik van de Bovag en van VNA is bestuurslid. Tevens heeft een fiscalist en een hoofdagent van politie zich bij het bestuur gevoegd.
,,Wij zien onszelf een beetje als de Vereniging Eigen Huis voor de zakelijk rijder. Ook zij zijn ooit een keer ontstaan omdat het nodig was. We gaan lobbyen in Den Haag, maar bieden ook service”, legt Huisman uit.
Als service is er bijvoorbeeld een gratis rekenhulp zodat iedereen exact kan uitrekenen wat de extra belastingen kosten. Ook kan er de autoregeling van de werkgever worden doorgelicht op voor de werknemer onvriendelijke kleine lettertjes.
Want niet alleen de overheid, ook de werkgevers moeten hun borst nat maken. „Extra betalen voor winterbanden. Extra betalen via een eigen risico, ook bij ongelukken in de baas zijn tijd. Extra betalen voor administratiekosten bovenop de verkeersboete.
Alsof de baas er geen baat bij heeft dat jij op winterbanden rijdt. De werkgever die je niet zelden verplicht een dure auto te rijden, die goed oogt voor de klanten. Een keuze om helemaal niet meer privékilometers te rijden en dus geen belasting te hoeven betalen, is ook lastig met de eisen rond ritregistraties. De vrees voor de Belastingdienst is groot, het is een hoop gedoe en je moet ineens geld hebben voor een andere veilige auto voor privégebruik.”
Zit er dan helemaal geen addertje onder het gras? Huisman zal het toch niet uit liefdadigheid doen allemaal? ,,We vragen een kleine bijdrage voor bepaalde services voor leden. Bovendien halen we inkomsten uit de advertenties op onze website. Maar er zit bewust geen brancheclub of -bedrijf achter ons. We willen onafhankelijk zijn! We zijn autoliefhebbers en de maat is gewoon vol.”
© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer