Volgend jaar zal het Oranje Fonds naar alle waarschijnlijkheid ook dit bedrag beschikbaar stellen. Nog mooier: er zijn gemeenten die nog eens extra geld geven als een buurt via het Oranje Fonds geld heeft gekregen.
Natuurlijk moet uw aanvraag voor financiële steun aan voorwaarden voldoen. Zo moet de burendag bijdragen aan de onderlinge binding in de buurt. Dat hoeft geen feest te zijn, samen een plantsoen opknappen of een moestuin aanleggen hoort daar ook bij.
Er wordt geen geld gegeven voor eten en drinken, en ook niet voor bijvoorbeeld het optreden van een artiest. En als vier gezinnen in een buurt denken van het geld van het fonds eens lekker te gaan barbecueën, komen ze van een koude kermis thuis.
Initiatieven
Ook gemeenten hebben potjes voor buurtevenementen, met meestal als voorwaarde dat het evenement bijdraagt aan de sociale en culturele leefbaarheid van de gemeente.
Zo geeft bijvoorbeeld Leiden buurt- en wijkorganisaties jaarlijks 0,83 euro per wijkbewoner om iets te ondernemen ter versterking van de onderlinge band. De sleutelstad heeft voorts een potje van 185.000 euro per jaar voor buurtfeesten met bewoners met een verschillende culturele of etnische achtergrond.
In Deurne kunnen dorps- en wijkraden elk 2000 euro per jaar krijgen voor buurtevenementen. Het gaat in totaal om 20.000 euro. Volgens een woordvoerder van de gemeente wordt er naar verwachting in de periode 2011-2014 niet op bezuinigd, met de opmerking dat de gemeenteraad de begroting nog moet vaststellen.
Ook andere gemeenten hebben regelingen. Informeer maar eens bij uw gemeente naar de mogelijkheden.

© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer