Dat concludeert de prijsvergelijker EasySwitch, een van drie grote tariefspecialisten in ons land, na een vergelijkend onderzoek.
Directeur Jelle Feenstra: „Consumenten die collectief een scherp geprijsd energiecontract afsluiten via een energieveiling, zijn per jaar niet voordeliger uit dan wanneer zij individueel een nieuw contract afsluiten. Deze acties zijn bovendien gekoppeld aan een vaste looptijd. Na de ’goedkope’ actieperiode hanteert de energieleverancier die de veiling heeft gewonnen veel hogere prijzen en zit de consument alsnog met een hoog tarief voor gas en stroom opgescheept.”
Feenstra wordt gesteund door Ben Woldring, ook eigenaar van een prijsvergelijker (Gaslicht.com). Die weet bovendien: „Energieleveranciers worden tegen elkaar uitgespeeld bij veilingen, daar houden ze niet van, ze doen dus ook liever niet mee. Bovendien levert het ze geen trouwe klanten op, maar mensen die in no time weer weg zijn.”
Zie verder De Telegraaf van vandaag.

© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer