Zoeken
  Zoeken met  
5.2 °C
WNW2
 
files 12
29 km.
euro95
diesel
1,799
1,458
 
 
wo 20 feb 2013, 13:25

AFM waarschuwt voor nep-AFM

AMSTERDAM - 

De Autoriteit Financiële Markten (AFM) waarschuwt consumenten voor één of mogelijk meerdere oplichters die zeggen bij toezichthouder AFM te werken.


Foto: ANP

Ten minste één consument in de regio Rotterdam zou dinsdagavond een onbekende man aan de deur hebben gekregen die zich uitgaf als medewerker van de AFM en informatie over hypotheken zei te verzamelen.

 

Financiële situatie doornemen
Hij stelde voor de hele financiële situatie van deze consument door te nemen. „Dit is géén medewerker van de AFM en waarschijnlijk een oplichter. Mogelijk zijn of worden meer mensen benaderd”, aldus de toezichthouder.

 

Er wordt nooit om financiële gegevens gevraagd
De AFM benadrukt dat zij nooit ongevraagd bij consumenten langskomt en nooit naar persoonlijke financiële gegevens zal vragen. „Geef nooit financiële gegevens aan personen die zich ongevraagd en zonder afspraak melden”, aldus de financiële waakhond.

Gerelateerde artikelen
18-02: 

OverGeld - 23-10-2012, 13:58  Lees verder