Zoeken
  Zoeken met  
di 09 okt 2012, 18:11

Geen idee wat een belminuut kost

AMSTERDAM -  CONSUMENT Consumenten zijn slecht op de hoogte van de kosten van hun telefoongebruik. De kosten van een belminuut is 80 procent onbekend en de helft van de Nederlanders weet niet hoeveel ze mobiel internetten.

Dat blijkt uit een onderzoek van telecomwinkel Telecombinatie onder 620 Nederlanders. Dit terwijl de meeste ondervraagden prijzen wel het belangrijkste vinden bij de keuze tussen providers.

Aankoop

De onwetendheid over de kosten van het gebruik van de mobiele telefoon begint al bij de aankoop. Eenderde van de consumenten kiest eerst voor een toestel en kijkt daarna welk abonnement erbij past.

Winkelen

De helft van de consumenten haalt hun abonnement en telefoon in de winkel, de rest regelt de aankoop via internet of telefonisch.

Van de mensen die een nieuwe telefoon en een nieuwe abonnement willen, gaat vier op de tien bewust naar een winkel die alle providers aanbiedt. Bij een winkel als Belcompany kan dit bijvoorbeeld niet. Bij de winkel, die eigendom is van provider Vodafone, zijn bijvoorbeeld geen abonnementen van T-mobile verkrijgbaar.

Gerelateerde artikelen

OverGeld - 23-10-2012, 13:58  Lees verder