De pensioenwereld verkeert in zwaar weer. Dat komt onder meer door de financiële crisis. Daarom moet er grondig worden nagedacht over pensioen. Over de manier waarop het pensioenstelsel wordt ingericht, over de uitgangspunten die we hanteren bij de financiering van pensioen en over de manier waarop er door pensioenfondsen wordt belegd.
Dat nadenken gebeurt in een aantal commissies die dit jaar door de minister zijn benoemd. Dat nadenken in commissies is misschien wel een goed idee, maar dan hangt het er natuurlijk wel van af hoe die commissies zijn samengesteld.
En u raadt het al: het zijn uitsluitend mannen die in die commissies zitten. Witte mannen wel te verstaan. Witte mannelijke vijftigplussers. Die gaan voor ons allemaal bedenken hoe het nu verder moet met de pensioenen.
Mij hoort u niet zeggen dat de mannen die in die commissies zitten niet deskundig zijn. Ik weet namelijk dat ze dat wel zijn. En niet zo’n klein beetje ook.
Het probleem is echter dat noch de minister die de leden van die commissies benoemde, noch de mannen in die commissies zelf, op de gedachte zijn gekomen dat het toch een beetje raar is om zulke belangrijke commissies zo eenzijdig vast te stellen.
Dat vind ik zorgelijk, heel erg zorgelijk. Wie had het ook al weer over een glazen plafond?

© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer
Emilie Schols is jurist en pensioendeskundige. Zij is partner van adviesbureau
Schols & de Lange....
Lees meer